Šodien ir trešdiena,  13. decembris - Lūcija, Veldze
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Ārvalstu studenti un strādājošie - dialogam un integrācijai!
  26.02.2013

  Šī gada 28.februārī Rīgas Latviešu biedrības namā notiks pasākums, kurā kopā tiek aicināti ārvalstu studenti, kas studē kādā no Rīgas augstskolām, augsti kvalificēti strādājošie, kas šobrīd kā savu mītnes valsti izvēlējušies Latviju, pakalpojumu sniedzēji un citi interesenti.

  Kā atzīst Mantens Devrīndts (Manten Devriendt), kas Rīgā vada arhitektūras un dizaina studiju: „Latviju par savu zemi dēvēju jau astoto gadu, jo šeit dzīvo mana ģimene, šeit savu darbu un vietu arhitektu kopībā esmu atradis arī pats. Latvija ir maza, bet līdz ar to arī pazīstamo cilvēku loks nav liels. Latvija ir zeme, kurā esmu atradis daudz skaista un interesanta: šī ir gadalaiku zeme, un mans gadalaiks ir ziema. Latvijai novēlu būt atklātākai, atvērtākai pret zināšanām un pieredzi, prast to paņemt no pasaules un izmantot savā attīstībā”. 

  Pasākums plānots kā neformāla tikšanās, kurā ārvalstnieki tiks iepazīstināti ar tiem pieejamajiem pakalpojumiem, starptautisko „EXPAT” projektu un projekta rezultātā izstrādāto informatīvo platformu, ko būs iespēja noskatīties videokonferences tiešraidē no Somijas.

  Pasākumā uzstāsies pazīstamais mūziķis Goran Gora (īstajā vārdā Jānis Holšteins) ar grupu, latviešu tradicionālajās rotaļās un dejās būs iespējams līdzdarboties Etnomuzikologu ansambļa vadībā un tikšanās noskaņu palīdzēs radīt jaunais saksofonists Arnis Cielava. Tikšanās programmu papildinās Latvijā dzīvojošo ārvalstnieku stāsti, kuros savā pieredzē un iespaidos par mūsu valsti dalīsies Mantens Devrīndts (Manten Devriendt) no Beļģijas un Alekss Blūmentāls (Alex Blumentals) no Venecuēlas, kā arī paši pasākuma dalībnieki.

  Pasākumu organizē Rīgas Plānošanas reģions sadarbībā ar Latvijas Universitāti projekta „Inovatīvi pakalpojumi pasaules talantu piesaistei Baltijas jūras reģionam”, saīsināti - „EXPAT” ietvaros. Projekta mērķis ir veidot priekšnosacījumus augsti kvalificēta starptautiskā darbaspēka un ārvalstu studentu piesaistīšanai un noturēšanai Centrālbaltijas Jūras reģionā.

  Projekta ietvaros tiek identificēti pakalpojumi un sadarbības mehānismi, kas indivīdu līmenī veicinātu starptautiskas vides veidošanu augstskolās, kā arī palīdzētu piesaistīt starptautiskos talantus, kas ir būtisks resurss uz zināšanām balstītas ekonomikas attīstībai.

  Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Centrālās Baltijas INTERREG IVA 2007.- 2013. programma.

  Projekta mājas lapa www.expatproject.info

  Informāciju sagatavoja:
  Sanita Kovaļeva
  Rīgas Plānošanas reģions
  projekta koordinatore
  e-pasts: sanita.kovaleva@rpr.gov.lv
  Tālr.: 29160590

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi