Šodien ir ,  17. decembris - Hilda, Teiksma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Informācija par iespēju bijušajiem notiesātajiem saņemt kompleksu palīdzību SRC ,,RATNIEKI”
  25.09.2012

    IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ!       

   Informācija par iespēju bijušajiem notiesātajiem saņemt kompleksu palīdzību SRC ,,RATNIEKI”


  Sabiedriskā labuma organizācija biedrība „Integrācija sabiedrībai”, reģistrācijas Nr.40003287296 informē, ka tā turpina īstenot 2011.gadā uzsākto projektu „Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību iedzīvotāju - notiesāto un no ieslodzījuma vietām atbrīvoto personu- iekļaušanas sabiedrībā motivēšana un sociālā rehabilitācija 2011. - 2012.gadā”, ko finansē Eiropas Savienība no Eiropas Struktūrfondiem Nr. 1DP/1.4.1.2.4/10/APIA/NVA/038.

  Projekta mērķis ir samazināt noziedzību Latvijā, radīt drošu pilsonisku sabiedrību. Projekta rezultātā mērķa grupas personas būs motivētas mainīt uzvedību, neizdarīt jaunus noziegumus. Tiks sakārtoti dokumenti, atrasta dzīves un darba vieta, atjaunoti sociālie sakari. Mazināsies nabadzības un atstumtības cēloņi.

  Projektā biedrības speciālisti mērķa grupas personu – bijušo notiesāto vīriešu - vajadzības un riskus pēc cietuma risina kompleksi, sniedzot komplekso rehabilitācijas un sociālās uzvedības korekcijas pakalpojumu.

  Sociālās rehabilitācijas centrā „Ratnieki” projekta klientiem ir nodrošināta pagaidu dzīves vieta, sadzīves pamatvajadzības un ēdināšana, viņu uzvedības diennakts kontrole, tiek organizēts klientu brīvais laiks.

  Dzīvojot centrā un piedaloties nodarbībās, klienti saņem kvalificētu speciālistu palīdzību atkarību, psiholoģisko, sociālo, tikumisko problēmu un darba iemaņu atjaunošanas jautājumu risināšanā, mācās savas problēmas risināt paši. Regulārs darbs kvalificētu speciālistu vadībā notiek gan individuāli, gan grupās. Centrā ir iespējams apgūt galdnieka darba iemaņas.

  Notiesātie jau cietumā saņem informāciju par sociālo rehabilitāciju ,,Ratniekos”, notiek sadarbība ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem kā arī ar Rīgas un citu pašvaldību sociālajiem darbiniekiem.

  Projekta darbības laiks paredzēts līdz 2013.gada martam.
  Darbības vieta: Latvija, Babītes novads, Salas pagasts, sociālās rehabilitācijas centrs ,,Ratnieki”, LV 2105.

  Par iespējām saņemt komplekso sociālās rehabilitācijas pakalpojumu tuvāku informāciju bijušie notiesātie, pašvaldību darbinieki un citas ieinteresētās personas var saņemt:
  1) pa tālruni Nr.29132183 vai Nr.67934159,
  2) rakstot e-pasta vēstuli uz e-pasta adresi biedriba@inbox.lv
  3) vēstuli sūtot pa pastu uz darbības vietas adresi.

  Šī brīža sasniegums ir tas, ka centrā klienti pārstāj smēķēt un lietot alkoholu, apmeklē nodarbības un interesējas par likumpaklausīgu dzīvi, projektā pakalpojumu saņēmuši jau 52 cilvēki.

  Nozīmīgs notikums projekta īstenošanas laikā bija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputātu apmeklējums 2012.gada 11.septembrī, kad deputāti ,,Ratniekos” iepazinās ar centra darbu un uzklausīja klientu liecības, kā arī speciālistu stāstījumu par kompleksā rehabilitācijas un sociālās uzvedības korekcijas pakalpojuma sniegšanas iespējām un problēmām.

  Informāciju sagatavoja:
  Jurijs Kapustins
  biedrības prezidents,
  projekta vadītājs

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi