Šodien ir ceturdiena,  14. decembris - Auseklis, Gaisma
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Tukumā notiks diskusija „Pedagogu konkurētspējas attīstības scenāriji”
  30.05.2012

  2012.gada 30.maijā Tukumā plkst. 9.30 Tukuma 2.pamatskolā, J.Raiņa ielā 3 A, notiks Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkota diskusija „Pedagogu konkurētspējas attīstības scenāriji”, kas ir sestā diskusija septiņu diskusiju ciklā par pedagogu darba kvalitātes jautājumiem. Diskusijā piedalīsies izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis un vairāk nekā 150 pedagogu un izglītības jomas pārstāvju, kuri diskutēs par izglītības kvalitātes paaugstināšanas kontekstā būtiskiem jautājumiem, kas skar pedagogu konkurētspēju un darba kvalitāti, tostarp atalgojuma jautājumu, 21.gadsimtam atbilstīgu pedagogu tālākizglītības sistēmu, Latvijā dzīvotspējīgu skolu autonomijas modeli, kā arī skolas un sabiedrības sadarbības iespējas.

  Laikā, kad izglītības jomā notiek dažādas pārmaiņas, IZM ir būtiski uzklausīt pedagogu, pašvaldības izglītības speciālistu, uzņēmēju un citu izglītības procesā iesaistīto un ieinteresēto viedokli, lai pārmaiņas īstenotu efektīvi, tās sniegtu pēc iespējas ātru uzlabojumu un sasniegtu sabiedrībai un valsts attīstībai vēlamo rezultātu.

  Kopumā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” ietvaros kopumā notiks septiņas diskusijas. Rīgā, Dobelē, Liepājā, Ludzā un Alūksnē pedagogi jau izteikuši savus viedokļus, rīt Tukumā noslēgsies pedagogu diskusijas reģionos. Rīgā 2012.gada 1.jūnijā notiks ekspertu diskusija, kurā tiks pārrunāti pedagogu iesniegto priekšlikumu virzieni un pedagogu konkurētspējas attīstības scenāriji.

  Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis rosinās pedagogus šo diskusiju izmantot savā pieredzē balstītu priekšlikumu sagatavošanā jomās, kurās plānotas reformas, kā arī uzklausīs pedagogu redzējumu par izglītības jomā neatliekami svarīgu jautājumu risināšanu. ESF projekta „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” vadītāja Evija Papule informēs par līdz šim sasniegtajiem projekta rezultātiem un īstenošanas gaitu, kā arī jautājumiem, kas risināmi pēc projekta noslēguma. Ņemot vērā, ka ESF projekts „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” noslēgsies šā gada oktobrī, IZM ir svarīgi uzklausīt pedagogu viedokļus, kā vislabāk nodrošināt projekta rezultātu ilgtspēju, tādējādi sekmējot pozitīvas pārmaiņas izglītībā arī pēc projekta īstenošanas.

  Diskusijas gaitā tās dalībnieki darba grupās paudīs savu viedokli par četriem tematiem: 1) skolas un sabiedrības partnerība konkurētspējīgas izglītības nodrošināšanai; 2) pedagogu konkurētspēja un darba kvalitāte, diskutējot par iespējām pedagogu atalgojuma sistēmu saistīt ar pedagogu darba kvalitātes rādītājiem; 3) pedagogam nepieciešamās 21.gadsimta prasmes un tālākizglītības sistēma to nodrošināšanai, tostarp projekta rezultātu kontekstā; 4) Latvijā dzīvotspējīgs skolu autonomijas modelis – cik liela autonomija skolām nepieciešama un kā to īstenot, kādai jābūt skolas vadībai un kā vērtēt skolas darba kvalitāti. Darba grupas vadīs Tukuma 2.vidusskolas direktora vietniece Evita Korna, Tukuma vakara un neklātienes vidusskolas direktors Normunds Rečs, Kandavas internātvidusskolas skolotāja Elita Lavrinoviča un projekta 3.aktivitātes koordinatore Ineta Īvāne.

  Diskusijās izteiktie viedokļi tiks apkopoti un izvērtētas iespējas tos ieviest gan saistībā ar konkrētiem kādas jomas aspektiem, gan plašākā izglītības politikas veidošanas procesā, piemēram, pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas sistēmas ieviešanā.

  Plānots, ka ap 1000 diskusiju dalībnieku visā Latvijā piedalīsies aptaujā, kas sniegs ieskatu pedagogu viedokļos par dažādiem izglītības sistēmas aspektiem. Diskusijās pausto viedokļu apkopojums, aptaujas rezultāti, kā arī cita ar diskusijām saistītā informācija būs pieejama projekta mājaslapā www.pedagogiem.gov.lv

  ESF projektu „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” IZM uzsāka 2009./2010.m.g. sākumā, un projektā iesaistījušies un atbalstu saņēmuši vairāk kā 39 000 pedagogu.

  Papildu informācija: projekta „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” vadītāja Evija Papule (tālrunis 29340097).

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi