Šodien ir piektdiena,  15. decembris - Johanna, Ilanna, Jana
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Rīgas plānošanas reģions izvirza savas pretendentes dalībai konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” otrajā kārtā
  11.07.2012

   

   

  Rīgas plānošanas reģions izvirza savas pretendentes dalībai konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” otrajā kārtā

  Noteiktas trīs Rīgas plānošanas reģiona virzītās pretendentes, kas cīnīsies par „Eiropas Gada pašvaldības 2012” titulu:

  • Alojas novads,
  • Jūrmalas pilsēta un
  • Rīgas pilsēta.

  Atzinību pelnījušas arī Jaunpils un Carnikavas novadu pašvaldības, kas ar nelielu punktu pārsvaru atpalika no līderēm.

  Turpinot konkursa „Sakoptākais Latvijas pagasts” tradīciju, Latvijas Pašvaldību savienība šogad izsludināja jaunu konkursu - „Eiropas Gada pašvaldība.” Konkursa mērķis ir noteikt tās pašvaldības, kas visradošāk un aktīvāk veicina iedzīvotāju veselīgu novecošanu, paaudžu solidaritāti, Eiropas Savienības vērtību popularizēšanu un sabiedrības iesaisti starptautiskā sadarbība. Konkurss notiek divās kārtās – reģiona un valsts mērogā.

  Apkopojot pašvaldību pirmās kārtas pieteikumus konkursam, izrādījās, ka Rīgas plānošanas reģions (turpmāk – RPR) starp pārējiem plānošanas reģioniem var lepoties ar kuplāko dalībnieku skaitu – savu dalību konkursam pieteica 10 pašvaldības. Lai izvērtētu pašvaldību sniegtās informācijas atbilstību nolikumā noteiktajiem kritērijiem, RPR komisija apmeklēja potenciālās Eiropas gada pašvaldības. Vizīte katrā no pašvaldībām atklāja, cik daudz iespējams paveikt, ja pašvaldība savus iedzīvotājus un sadarbību ar tiem redz kā galveno attīstības resursu. Konkursa komisiju pozitīvi pārsteidza daudzi realizētie projekti, kuru ietvaros sekmēta starppaaudžu sadarbība, zināšanu un prasmju pārnese, senioru iesaiste politikas, kultūras un sociālajos procesos, veselīga dzīvesveida apguve.

  Visvairāk diskusiju apmeklējumu laikā izvērsās par Eiropas Savienības vērtību popularizēšanu, iedzīvotāju informēšanu par Eiropas Savienības jautājumiem un iespējām - lielākā daļa pašvaldību šo kritēriju prezentēja pastarpinājumā citām aktivitātēm, īpaši neizceļot. Lai gan lokālpatriotisms ir uzteicams, tomēr šoreiz tieši Eiropas mērogs ir tas, uz kura vietējai pašvaldībai izcelt savu savdabību un unikalitāti, tajā pašā laikā skaidri norādot piederību Eiropas Savienības valstu kopai.

  RPR konkursa komisija pateicas visām pašvaldībām par atsaucību dalībai konkursā, par entuziasmu un radošajiem risinājumiem iedzīvotāju dzīves kvalitātes celšanā un laipno uzņemšanu! Bet 14.septembrī – „Eiropas Gada pašvaldības 2012” noslēguma pasākumā - turēsim īkšķus par Alojas novadu, Jūrmalu un Rīgu!

  ŠEIT pieejama prezentācija par RPR konkursa vērtēšanas komisijas apmeklētajiem objektiem.

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi