Šodien ir pirmdiena,  11. decembris - Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Māksla pilsētvidē: Arhitektūras, mākslas, urbānās attīstības un pilsoniskās sabiedrības krustceļos.
  06.04.2012

  Ielūgums uz konferenci

  Biedrība Creative WorX un Goethe-Institute, Riga laikā no 25-26 aprīlim rīko starptautisku baltijas konferenci par integrētu pilsēttelpas attīstību. Pasākuma mērķis - veicināt pozitīvus procesus pilsētvidē, kur visi 4 urbāno vidi nosakošie faktori – plānošana, arhitektūra/dizains, māksla publiskā telpā un pilsoniskā cieņa atrastos koordinētā harmonijā.
  Kā liecina pēdējā laika debates par arhitektūras un celtniecības kultūru, interese par mākslu sabiedriskās vietās ir manāmi pieaugusi.

  Kāpēc mākslas projekti tiek iekļauti jaunajās ēkās un sabiedriskās vietās? Mērķi ir dažādi. Sākot ar mākslinieku atbalstu, estētisko vērtību kopšanu un ieguldījumu izglītībā, tie palīdz veidot jaunu pilsētvides tēlu un identitāti. Māksla konkrētā pilsētvidē ir vienmēr saistīta ar tās vēsturisko, sociālo vai politisko kontekstu. Ar mākslu saistītie projekti var sekmēt un veicināt kultūras identitāti reģionā un valsts līmenī, tādā veidā kļūstot par ekonomisku vietas izvēles faktoru.
  Tajā pašā laikā, mūsdienu mākslas veidi ir dramatiski mainījušies. Kā var, piemēram, performatīvās mākslas formas tikt iekļautas ilgtermiņa stratēģijās? Notiekošās sociālās izmaiņas, aktīva pilsoņu pozīcija spēlē arvien lielāku lomu lēmumu pieņemšanas procesā. Urbānā attīstība, arhitektūra un vizuālā māksla ir sava veida stūrakmeņi, kas definē pilsētu kā cilvēku komunikācijas telpu .

  Arī tādi faktori, kā anonimizācija, nekontrolēta attīstība, sociālās daudzveidības un mobilitātes pieaugums iespaido sociālos dialogus, iedzīvotāju emocionālo identifikāciju ar savu vidi un līdz ar to pilsētu attīstības stratēģijas.

  Apzinoties, cik svarīga ir pārrobežu komunikācijas veicināšana starp ieinteresētajām valsts un nevalstiskajām institūcijām un indivīdiem, aicinām pašvaldibu vadītājus, arhitektus, plānotājus, māksliniekus, uzņēmējus, politiķus, NVO un sabiedrības pārstāvjus piedalīties un apmainīties viedokļiem ar kolēģiem no Vācijas, Igaunijas un Lietuvas.

  Projekta autori cer, ka labās prakses un līdzdalības pieejas idejas, ko aizsāks “Māksla Pilsētvidē (Art in Public Space) projekts, tiks izplatītas tālāk, izmantojot uzsākto dialogu.

  Konference notiks angļu valodā un piedalīšanās tajā ir bez maksas.

  Lūdzam reģistrēties līdz 15 aprīlim ,
  rakstot info@creativeworx.eu
  vai pa tel. + 371 26055416,
  sīkāka informācija mājas lapā
  www.creativeworx.eu

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi