Šodien ir otrdiena,  17. oktobris - Gaits, Karīna
Oktobris, 2017  
P O T C Pk S Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
Jā, situācija ir stabilizējusies
28% (186)
Nē, problēmas joprojām padziļinās
47% (313)
Kādam bija krīze??
5% (30)
Cita atbilde
20% (131)
Balsojumi: 660
LAIPNI LŪDZAM

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Par Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāju ievēlēta Daiga Jurēvica
16.10.2017
Pirmajā jaunā sasaukuma Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē par Rīgas plānošanas reģiona priekšsēdētāju ir ievēlēta Daiga Jurēvica, Carnikavas novada domes priekšsēdētāja.
Rīgā tiksies projektu partneri, sākot jaunu projektu ostu atīstīšanai
12.10.2017
Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu un Igaunijas Mazo jahtu ostu attīstības centru, iesaistot partnerus no 12 Latvijas jahtu ostām un 9 Igaunijas jahtu ostām, ir uzsācis vērienīgu Igaunijas – Latvijas programmas atbalstītu projektu “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā “ / ESTLAT HARBOURS.
Tiks izraudzīta jaunā Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padome
10.10.2017
Šī gada 13. oktobrī notiks Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību (RPR) priekšsēdētāju kopsapulce un pirmā jaunā sastāvā Attīstības padomes sēde, kurā tiks izraudzīta jaunā Attīstības padome ar tās priekšsēdētāju.
Rīgas plānošanas reģions aicina uz semināru ciklu reģionos par Zaļā iepirkuma piemērošanu pašvaldību publiskajos iepirkumos
03.10.2017
Lai mazinātu ietekmi uz vidi un veicinātu videi draudzīgu preču un pakalpojumu īpatsvara pieaugumu, 2017. gadā Latvijas normatīvajā regulējumā stājušās spēkā būtiskas izmaiņas publisko iepirkumu jomā, ietverot zaļā iepirkuma principus.
Aicina izteikt priekšlikumus par Siguldas novada Attīstības programmas redakciju
29.09.2017
Siguldas novada pašvaldība aicina no 2.oktobra līdz 2.novembrim izteikt priekšlikumus par publiskai apspriešanai nodoto Siguldas novada Attīstības programmas 2018.–2024.gadam redakcijas projektu.
 
 
 
 
© Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi