Šodien ir piektdiena,  18. aprīlis - Laura, Jadviga
Aprīlis, 2014  
P O T C Pk S Sv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
AIZVĒRT
LAIPNI LŪDZAM

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Rīgas plānošanas reģiona uzņēmēji tiekas Limbažos
10.04.2014
10. aprīlī Limbažu novada pašvaldībā viesmīlīgi tiek sagaidīti vairāk kā piecdesmit Rīgas plānošanas reģiona uzņēmēji, lai runātu par ES fondu atbalsta iespējām 2014.-2020. gada ES fondu plānošanas periodā. Kuplo uzņēmēju pulku uzrunā Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers, augsti novērtējot uzņēmēju vēlmi attīstīt savu darbību, izmantojot jaunas, inovatīvas metodes, radot konkurētspējīgu produktu. Priekšsēdētājs uzsver arī pašvaldības ieinteresētību un atbalstu uzņēmējdarbības vides veidošanā, kā arī to, ka pozitīvus rezultātus var panākt tikai sadarbojoties uzņēmējiem, pašvaldībai un valsts sektoram.
Plānošanas reģionu un Vides un reģionālās aizsardzības ministrijas speciālisti diskutē par teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādi
07.04.2014
Š.g. 3.aprīlī Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Vides un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) organizēja semināru, kura mērķis bija iepazīties ar citu plānošanas reģionu teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādes pieejām un metodēm.
Ūdenstūrisma uzņēmējiem - aicinājums veikt pakalpojumu kvalitātes testu bez maksas
07.04.2014
Šī gada pavasara / vasaras sezonā projekta "Riverways" ietvaros tiek izstrādāti priekšlikumi, kā novērtēt ūdenstūrisma pakalpojumu kvalitāti, pievienojoties pasaulē pazīstamajai un arī Latvijā izmantotajai pakalpojumu kvalitātes sistēmai "Q-Latvija". Uzņēmēji, kuri vēlas pārliecināties par savu pakalpojumu kvalitāti un veiksmes gadījumā iegūt "Q- Latvija" kvalitātes sertifikātu bez maksas, aicināti pieteikties dalībai kritēriju testēšanas procesā.
15.aprīlī BUILD UP Skills FORCE projekta ietvaros tiks organizēta partneru un komunikāciju speciālistu sanāksme
31.03.2014
Š.g. 15.aprīlī Rīgas plānošanas reģiona telpās noritēs Intelligent Energy Europe programmas projekta „Tālākizglītības programmas energoefektīvai būvniecībai Latvijā / BUILD UP Skills FORCE” partneru un komunikācijas speciālistu sanāksme, kuras ietvaros tiks diskutēts par profesionālās pilnveides izglītības programmu konceptuālo saturu.
Seminārā apspriež Rīgas plānošanas reģiona Enerģētikas rīcības plāna darba redakciju
17.03.2014
Š.g. 14.martā Rīgas plānošanas reģions Rīgas pilsētas domē organizēja semināru, kura ietvaros notika diskusija par plānošanas reģiona lomu enerģētikas plānošanā.
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  5678 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi