Šodien ir otrdiena,  27. janvāris - Ilze, Ildze, Izolde
Janvāris, 2015  
P O T C Pk S Sv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
AIZVĒRT
LAIPNI LŪDZAM

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Apmācības Rīgas reģiona jauniešiem par radošo domāšanu un inovatīvu ideju attīstīšanu “Radošums ir ledlauzis”
23.01.2015
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar nodibinājumu „Baltijas Reģionālais fonds” (JSPA reģionālais sadarbības partneris Rīgas reģionā) Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros organizē Apmācības Rīgas reģiona jauniešiem par radošo domāšanu un inovatīvu ideju attīstīšanu “Radošums ir ledlauzis”!
Lielvārdes novada pašvaldība izsludina ideju konkursu „Lāčplēša stadiona attīstības koncepcija”
20.01.2015
Konkursa mērķis ir noskaidrot labākās idejas Lāčplēša stadiona teritorijas izmantošanas un apsaimniekošanas modelim, kas ir atbilstošas Lielvārdes novada pašvaldības iecerei izveidot interesantu, atvērtu un pieejamu rekreācijas zonu novada iedzīvotājiem, vietējiem un ārzemju tūristiem, kas pilda svarīgu sociālu un dzīves kvalitāti uzlabojošu funkciju un nodrošina atbilstošu vidi sporta, radošo, izglītojošo, atpūtas un brīvā laika aktivitāšu īstenošanai.
Apbalvos par panākumiem atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanā
11.11.2014
Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) aicina izvirzīt pretendentus 2014. gada balvai, kuras mērķis ir izcelt un godināt uzņēmumus, valsts un pašvaldības iestādes un fiziskas personas par ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) izstrādē, izmantošanā un popularizēšanā.
Uzņēmēji aicināti reklamēt lietus ūdens apsaimniekošanas tehnoloģijas, risinājumus un pieredzi
21.10.2014
Šā gada 2. decembrī Tallinā notiks konference „Ierosmes un risinājumi lietus ūdens apsaimniekošanā”, kas tiek rīkota 7. Ietvara programmas līdzfinansētā projekta "Lietus ūdeņu apsaimniekošana un uzraudzība Baltijas Jūras sateces baseinā / BalticFlows" ietvaros.
Rīgas plānošanas reģiona pašvaldības diskutē par dzelzceļa līnijas Rail Baltica2 projektu
21.10.2014
Piektdien, 17.oktobrī Rīgas pilsētas Rātsnamā notika diskusija par dzelzceļa līnijas Rail Baltica2 projekta īstenošanas perspektīvām, uz kuru Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs bija aicinājis pašvaldību, Satiksmes ministrijas un pilnsabiedrības „RB Latvija” pārstāvjus.
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  4959 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi