Šodien ir ,  26. aprīlis - Alīna, Sandris, Rūsiņš
Aprīlis, 2015  
P O T C Pk S Sv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
AIZVĒRT
LAIPNI LŪDZAM

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Norvēģijas finanšu instrumenta programmas starpposma seminārs
24.04.2015
2015.gada 13.maijā, Rīgā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija organizē Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas “Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” starpposma novērtējuma semināru.
Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda „Elitārais zibsnis” uzvar konkursa ”eXperiments” Rīgas reģiona pusfinālā
24.04.2015
Ceturtdien, 23.aprīlī Latvenergo koncerna 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursa ”eXperiments” pusfinālā satikās piecas fizikā spēcīgākās Rīgas reģiona komandas, lai noskaidrotu finālistu, kas pārstāvēs Rīgas reģionu fināla spēlē televīzijas kanālā LNT. Šoreiz gaišākie un atjautīgākie prāti izrādījās Siguldas Valsts ģimnāzijas komandas „Elitārais zibsnis”pārstāvjiem.
Vēl mēnesi var iesniegt pieteikumus konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015”
22.04.2015
Aicinām līdz š.g. 15. maijam iesniegt pieteikumus konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015”. Šogad energoefektivitāte tiks vērtēta renovētām daudzdzīvokļu ēkām, daudzdzīvokļu ēkām - jaunbūvēm, sabiedriskām ēkām, vienģimenes ēkām un industriālām ēkām.
Rīgas plānošanas reģions aicina ministrijas un pašvaldības diskutēt par Eiropas Savienības finanšu piesaistes iespējām jaunajā plānošanas periodā
20.04.2015
Ceturtdien, 16.aprīlī Rīgas pilsētas Rātsnamā pulcējās Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību vadītāji un speciālisti, lai diskutētu Eiropas Savienības finanšu piesaistes iespējām 2014.-2020.gadam.
Partnerorganizācijas Rīgas plānošanas reģionā, kas veiks pārtikas un pamata materiālās palīdzības preču komplektu izdali, papildpasākumu īstenošanu
14.04.2015
Balstoties uz Sabiedrības integrācijas fonda izdotajiem lēmumiem par tiesību piešķiršanu būt par partnerorganizāciju, ir uzsākta līgumu slēgšana ar 19 partnerorganizācijām, no kurām 11 saistītas ar Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībām.
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  4861 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi