Šodien ir piektdiena,  27. novembris - Lauris, Norberts
Novembris, 2015  
P O T C Pk S Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
AIZVĒRT
LAIPNI LŪDZAM

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
„BALTICFLOWS AKTUALITĀTES; LIETUSŪDENS APSAIMNIEKOŠANAS UN MELIORĀCIJAS POLITIKAS NOSTĀDNES UN JAUTĀJUMI”
11.11.2015
Šā gada 27. novembrī Rīgas domes 511.telpā no plkst. 9:40 – 14:00 notiks sanāksme „BalticFlows aktualitātes; lietusūdens apsaimniekošanas un meliorācijas politikas nostādnes un jautājumi”, kas tiek rīkota 7. Ietvara programmas līdzfinansētā projekta "Lietus ūdeņu apsaim-niekošana un uzraudzība Baltijas Jūras sateces baseinā / BalticFlows" ietvaros.
Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību speciālisti iepazīst Eiropas Savienības struktūrfondu pieredzi Latgalē
10.11.2015
3. un 4.novembrī Rīgā plānošanas reģiona Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrs organizēja divu dienu pieredzes apmaiņas semināru uz Latgales plānošanas reģionu, lai iepazītu ar ES struktūrfondu atbalstu īstenotos projektus.
VARAM aicina uz Nacionālās klimata politikas programmas starpposma novērtējuma semināru
10.11.2015
2015.gada 20. novembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina uz Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta “Nacionālā klimata politika” (Klimata programma)* starpposma novērtējuma semināru, kas notiks divās daļās Rīgā un Ādažos.
Izdota rokasgrāmata pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai
10.11.2015
Rokasgrāmata "Vai klientam vienmēr taisnība?" izdota kā viegli izklaidējošs izziņas materiāls tūrisma uzņēmējdarbības uzsācējiem. Materiāls sagtavots uz praktisko pētījumu pamata, kad 2014.gada vasarā pētnieki kā slepenie klienti viesojās pie pakalpojumu sniedzējiem un vērtēja pakalpojumu kvalitāti Latvijā un galvenās kļūdas, kuras tīšām vai nejauši pieļauj pakalpojumu sniedzēji.
Salaspilī notika otrā vadības sanāksme par energoplānošanas vadlīniju izstrādi Rīgas plānošanas reģionam
03.11.2015
Š.g. 30.oktobrī Salaspilī notika otrā vadības sanāksme par energoplānošanas vadlīniju izstrādi Rīgas plānošanas reģionam
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  7133 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi