Šodien ir otrdiena,  30. jūnijs - Tālivaldis, Mareks
Jūnijs, 2015  
P O T C Pk S Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
AIZVĒRT
LAIPNI LŪDZAM

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Ideju konkurss Biznesa ekspresis strauji turpina uzsākto maršrutu
25.06.2015
Vēl tikai līdz 28.jūnijam visiem aktīvajiem un aizrautīgajiem Latvijas iedzīvotājiem ir lieliska iespēja - piedalīties biznesa ideju konkursā Biznesa ekspresis.
Noslēdzies trīs semināru cikls topošajiem uzņēmējiem Rīgas plānošanas reģionā
16.06.2015
Veiksmīgi noritējis trīs semināru cikls topošajiem uzņēmējiem, ko maijā un jūnijā organizēja Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar pašvaldībām.
Cilvēku drošība un glābšana Baltijas jūras piekrastē
11.06.2015
Šā gada 3.jūnijā Kuldīgas mākslas namā (1905.gada ielā 6, Kuldīgā) norisinājās seminārs/diskusija par Cilvēku drošību un glābšanu Baltijas jūras piekrastē.
Lietus ūdens plūsmas apsaimniekošana un uzraudzība Baltijas jūras sateces baseinā
08.06.2015
Rīgas plānošanas reģions š.g 9. - 10. jūnijā, Jūrmalā rīko projekta „Lietus ūdens plūsmas apsaimniekošana un uzraudzība Baltijas jūras sateces baseinā/ BalticFlows” projekta partneru sanāksmi.
Rīgas plānošanas reģions piedalās Latvijas pašvaldību jaunatnes lietu atbalsta tīkla koordinējošās darba grupā
05.06.2015
Šī gada 4.jūnijā Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) ēkā uz pirmo tikšanos sanāca Latvijas pašvaldību jaunatnes lietu atbalsta tīkla koordinējošā darba grupa (darba grupa).
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  4835 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi