Šodien ir piektdiena,  24. oktobris - Renāte, Modrīte, Mudrīte
Oktobris, 2014  
P O T C Pk S Sv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
AIZVĒRT
LAIPNI LŪDZAM

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Uzņēmēji aicināti reklamēt lietus ūdens apsaimniekošanas tehnoloģijas, risinājumus un pieredzi
21.10.2014
Šā gada 2. decembrī Tallinā notiks konference „Ierosmes un risinājumi lietus ūdens apsaimniekošanā”, kas tiek rīkota 7. Ietvara programmas līdzfinansētā projekta "Lietus ūdeņu apsaimniekošana un uzraudzība Baltijas Jūras sateces baseinā / BalticFlows" ietvaros.
Rīgas plānošanas reģiona pašvaldības diskutē par dzelzceļa līnijas Rail Baltica2 projektu
21.10.2014
Piektdien, 17.oktobrī Rīgas pilsētas Rātsnamā notika diskusija par dzelzceļa līnijas Rail Baltica2 projekta īstenošanas perspektīvām, uz kuru Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs bija aicinājis pašvaldību, Satiksmes ministrijas un pilnsabiedrības „RB Latvija” pārstāvjus.
Rīgas plānošanas reģions aicina sniegt priekšlikumus reģiona attīstības plānošanas dokumentu projektu pilnveidošanai
17.10.2014
Līdz 31.oktobrim turpinās Rīgas plānošanas reģiona Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2014.-2030.gadam un Attīstības programmas 2014.-2020.gadam dokumentu projektu publiskā apspriešana, kuras mērķis ir informēt sabiedrību par reģiona attīstības ilgtermiņa mērķiem, prioritātēm un rīcības virzieniem to sasniegšanai.
Starptautiskā konference “Atbalsts jaunatnes darbam Latvijas un Eiropas mērogā”
06.10.2014
Starptautiskā konference tiek organizēta ar mērķi veicināt jaunatnes jomā iesaistīto pušu sadarbību, diskutēt par nepieciešamo atbalstu jaunatnes darbam reģionālā, nacionālā un Eiropas mērogā un uzsvērt jauniešu centru nozīmi jaunatnes darba attīstībā un jauniešu līdzdalības veicināšanā.
Rīgas plānošanas reģiona aicina uz teritorijas attīstības plānošanas dokumentu projektu sabiedriskajām apspriedēm reģionālajos centros
02.10.2014
Saskaņā ar Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes lēmumu uzsākta Rīgas plānošanas reģiona Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2014.-2030.gadam un Attīstības programmas 2014.-2020.gadam dokumentu projektu publiskā apspriešana. Publiskās apspriešanas laikā, kas notiks no 15.septembra līdz 31.oktobrim, tiks organizēti sabiedriskās apspriedes pasākumi visos reģiona nozīmes centros – Siguldā, Tukumā, Ogrē un Limbažos.
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  5380 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi