Šodien ir piektdiena,  6. marts - Vents, Centis, Gotfrīds
Marts, 2015  
P O T C Pk S Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
AIZVĒRT
LAIPNI LŪDZAM

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Rīgas plānošanas reģionā notiks sanāksme par dzelzceļa līnijas Rail Baltica projektu
24.02.2015
Piektdien, 6.martā Rīgas pilsētas Rātsnamā notiks Rīgas plānošanas reģiona organizēta diskusija par dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekta īstenošanas perspektīvām, kurā piedalīsies Satiksmes ministrijas, pilnsabiedrības „RB Latvija”, Rīgas plānošanas reģiona un pašvaldību pārstāvji.
Rīgas plānošanas reģionā viesojas jaunieši no Vācijas
09.02.2015
Rīgas plānošanas reģions projekta "Internationalization Partnership Strategy" ietvaros izveidoja sadarbību ar Saksijas-Anhaltes reģionu Vācijā, kur viens no virzieniem ir abu reģionu jauniešu sadarbības veicināšana.
STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS “DAUGAVAS PĒRLE”
04.02.2015
Aicinām estrādes dziesmu izpildītājus uz starptautisko bērnu un jauniešu mūzikas konkursu “Daugavas pērle”, kas notiks 2015. gada 16. maijā Daugavpilī (Latvija). Konkursa mērķis: jauno estrādes dziesmu izpildītāju talantu atklāsme un popularizēšana, radošā dialoga veicināšana starpvalstu mūzikas kultūrā.
Apmācības Rīgas reģiona jauniešiem par radošo domāšanu un inovatīvu ideju attīstīšanu “Radošums ir ledlauzis”
23.01.2015
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar nodibinājumu „Baltijas Reģionālais fonds” (JSPA reģionālais sadarbības partneris Rīgas reģionā) Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros organizē Apmācības Rīgas reģiona jauniešiem par radošo domāšanu un inovatīvu ideju attīstīšanu “Radošums ir ledlauzis”!
Lielvārdes novada pašvaldība izsludina ideju konkursu „Lāčplēša stadiona attīstības koncepcija”
20.01.2015
Konkursa mērķis ir noskaidrot labākās idejas Lāčplēša stadiona teritorijas izmantošanas un apsaimniekošanas modelim, kas ir atbilstošas Lielvārdes novada pašvaldības iecerei izveidot interesantu, atvērtu un pieejamu rekreācijas zonu novada iedzīvotājiem, vietējiem un ārzemju tūristiem, kas pilda svarīgu sociālu un dzīves kvalitāti uzlabojošu funkciju un nodrošina atbilstošu vidi sporta, radošo, izglītojošo, atpūtas un brīvā laika aktivitāšu īstenošanai.
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  4538 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi