Šodien ir piektdiena,  25. jūlijs - Jēkabs, Žaklīna
Jūlijs, 2014  
P O T C Pk S Sv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
AIZVĒRT
LAIPNI LŪDZAM

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Riverways akcija "Upes oga" ar aicinājumu aktīvāk pavadīt brīvo laiku uz ūdens uzņem apgriezienus
21.07.2014
Šajā vasarā projekta "Riverways" ietvaros norit akcija "Upes oga", kuras laikā iedzīvotāji aicināti pievērsties aktīvai brīvā laika pavadīšanai, izmantojot dažādos ūdenstūrisma pakalpojumus Latvijā un Igaunijā esošajās upēs un ezeros, tai skaitā Rīgā un tās tuvākajā apkārtnē. Akcijā, kuras noslēgumā iespējams vinnēt atpūtu 4 personām, aktīvi piedalās gan uzņēmēji - inventāra iznomātāji, gan pasākumu organizatori, gan arī paši laivotāji.
Rīgas plānošanas reģions un Latvijas Darba devēju konfederācija noslēdz sadarbības līgumu
18.06.2014
Trešdien, 18.jūnijā Rīgas plānošanas reģions (RPR) un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) noslēdza sadarbības līgumu ar mērķi veicināt reģionālo attīstību, reģiona pašvaldību un uzņēmēju sadarbību.
Rīgas plānošanas reģiona speciālisti un nozares eksperti tiekas diskusijā par reģiona attīstības plānošanas dokumentu izstrādi
13.06.2014
Šo trešdien, 11.jūnijā Rīgas plānošanas reģions viesnīcā „Old Riga Palace” uz diskusiju par reģiona attīstības plānošanas dokumentiem aicināja gan nozares ekspertus, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjus.
Konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2014” norise Rīgas plānošanas reģionā
10.06.2014
Š.g. 10. jūnijā Rīgas plānošanas reģiona pārstāvji viesojas Tukuma, Jaunpils novada pašvaldībās un 11. jūnijā - Baldones un Stopiņu pašvaldībās konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2014” norises ietvaros.
Rīgas plānošanas reģiona īstenotā projekta rezultāti apskatāmi karikatūru izstādē Valdības namā
30.05.2014
28.maijā Ministru kabinetā tika atklāta karikatūru izstāde „Eiropas Sociālais fonds – Tev!”, kurā ar labvēlīgu humoru atainoti veiksmīgākie un iedzīvotājiem nozīmīgākie Eiropas Sociālā fonda projektu sasniegumi, tai skaitā Rīgas plānošanas reģiona izstrādātais interaktīvais elektroniskais buklets.
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  5016 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi