Šodien ir otrdiena,  23. septembris - Vanda, Veneranda, Venija
Septembris, 2014  
P O T C Pk S Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
AIZVĒRT
LAIPNI LŪDZAM

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Rīgas plānošanas reģiona administrāciju turpmāk vadīs E. Rantiņš
22.09.2014
Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes 12.septembra sēdē tika lemts par administrācijas vadītāja maiņu.
Ikšķiles novada pašvaldība aicina pieteikties kandidātus divām projektu vadītāja vakancēm Attīstības nodaļā
22.09.2014
Ikšķiles novada pašvaldība meklē mērķtiecīgus un enerģiskus profesionāļus novada attīstības ideju realizēšanai.
Uzsākta Rīgas plānošanas reģiona teritorijas attīstības plānošanas dokumentu projektu publiskā apspriešana
16.09.2014
Š.g. 12.septembrī Rīgas pilsētas Rātsnamā notika Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde, kuras ietvaros politiķi lēma par plānošanas reģiona Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2014.-2030.gadam un Attīstības programmas 2014.-2020.gadam dokumentu projektu nodošanu publiskajai apspriešanai.
BalticFlows sanāksme „Sadarbības iespējas un potenciālie kopprojekti lietus ūdens apsaimniekošanas un uzraudzības veicināšanai”
29.08.2014
Rīgas plānošanas reģions aicina uz projekta BalticFlows sanāksmi „Sadarbības iespējas un potenciālie kopprojekti lietus ūdens apsaimniekošanas un uzraudzības veicināšanai”, kas notiks š.g. 3. septembrī. Sanāksmes mērķis ir veidot dialogu starp nozarē iesaistīto tehnoloģiju uzņēmumiem, pētniecisko iestāžu un valsts institūciju pārstāvjiem, runāt par sadarbības iespējām, vajadzībām un meklēt iespējamos risinājumus, finansēšanas iespējas, kopprojektus.
Aicina pieteikties vakantajam administrācijas vadītāja amatam
25.08.2014
Rīgas plānošanas reģions izsludina pieteikšanos uz vakanto administrācijas vadītāja amatu.
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  4676 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi