Šodien ir sestdiena,  16. decembris - Alvīne
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  

   

  INFORMĀCIJA PAR PROJEKTA IEVIEŠANAS GAITU

  Projekta ietvaros notikušas sekojošas aktivitātes:

  2012.gads

  • Līdz ar biznesa inkubatoru nākotnei veltītas konferences un foruma noslēgšanos, savu darbību patstāvīgi uzsāk starptautisks biznesa inkubatoru tīkls „Intercountry Business Incubators Network” jeb „IBI Net” - sadarbības platforma, kas apvienos biznesa inkubatorus, uzņēmumus un politikas veidotājus Baltijas jūras reģiona valstīs.

   Tas nozīmē, ka pēc divarpus gadu darba ir noslēdzies projekts IBI Net, pateicoties kuram turpmāk biznesa inkubatoriem būs iespēja no lokāliem spēlētājiem kļūt par starptautiskiem, kā arī dalīties pieredzē, zināšanās un kontaktos ar citu valstu biznesa inkubatoriem un to uzņēmumiem.

   14.maijā notika Biznesa inkubatoru forums, kura ietvaros dalījās ar labās prakses piemēriem un pieredzi biznesa inkubatoru vadībā Baltijas jūras reģiona valstīs, iepazīstināja ar uzņēmumu veiksmes stāstiem, tikās ar biznesa inkubatoru ekspertiem un profesionāļiem, lai apspriestu kopējās problēmas un meklētu inovatīvus risinājumus, kā arī pievienotos IBI NET sadarbības tīklam.

   Savukārt 15.maija IBI NET projekta noslēguma konference tika veltīta diskusijām  par biznesa inkubatoru lomu Baltijas jūras reģiona izaugsmē un to atbalstu valsts un reģionālās attīstības veicināšanā, kā arī izveidotā IBI NET sadarbības tīkla nākotnes iespējām vienotas politikas veidošanā reģionā.

   Inga Brieze, „IBI Net” projekta vadītāja un Rīgas Plānošanas Reģiona pārstāve: „Vēlos pateikt visiem projekta partneriem lielu paldies par labi paveiktu darbu. No vienas puses šis brīdis ir noslēgums kopīgam darbam vairāku gadu garumā, no otras puses ir liels gandarījums, ka tas ir sākums labām pārmaiņām, kas padarīs mūsu valstu ekonomikas spēcīgākas.”

  • 15.-16.martā notiks IBI Net projekta partneru sanāksme Sanktpēterburgā. Pirmajā dienā notiks pieredzes apmaiņas prezentācijas, iepzīstoties ar Krievijas pieredzi biznesa inkubatour attīstībā un pārējo projekta partneru pieredzēm. Otrajā dienā notiks projekta Vadības uzraudzības komitejas sēde, kurā partneri izvērtēts projekta aktualitātes, kā arī iepazīsies ar atskaiti par projekta 4.periodu.

  • IBI Net projekts ir veiksmīgi uzsācis pēdējo savas aktīvās darbības fāzi, kas vienlaicīgi nozīmē arī ārkārtīgi rosīgu laiku vairāku projekta gala produktu izveidē. Tādēļ projekta partneri ir vienisprātis par nepieciešamību tikties vienas dienas darba vizītē 7.februārī Rīgā, lai vēlreiz pārliecinātos par plānoto aktivitāšu sagatavošanas gaitas atbilstību plānotajai.
   Sanāksmes darba kārtība tiks veltīta šādiem galvenajiem jautājumiem:
   (1) IKT rīks;
   (2) IBI Net vadlīnijas;
   (3) Finansējuma vadlīnijas;
   (4) 4.projekta vadības komitejas sēde SanktPēterburgā;
   (5) IBI Net Portāls;
   (6) BI kontaktu birža un noslēguma konference.

  2011.gads

  • Decembrī izdota jau trešā projekta avīze par aktualitātēm projekta ietvaros. Interesenti aicināti iepazīties ar norisēm projektā, to lejupielādējot. 

  • 3.novembrī Rīgā notiek Baltijas jūras reģiona Programmas 2007-2013 finansētā projekta „Starptautiskais biznesa inkubatoru tīkls” (IBI Net) darba seminārs, tālākai IKT instrumenta izstrādei, kas paredzēts biznesa inkubatoros darbojošos uzņēmumu monitoringam un darbības sekmēšanai.
   Tikšanās mērķis ir detalizēt specifiskus IKT instrumenta moduļus un funkcijas, kas būtu viegli izmantojami un piemērojami jau esošajai biznesa inkubatoru darbības praksei. Sanāksme īpaši vērsta uz partneru biznesa inkubatoru speciālistiem/treneriem, kas būs galvenie IKT instrumenta lietotāji.
   Bendžamins Tekhens no Rietumu-Pomernānijas (Vācija) Tehnoloģiju centra prezentēs izveidoto IKT instrumentu biznesa inkubatoros darbojošos uzņēmumu monitoringam un darbības sekmēšanai. Darba semināra laikā dalībnieki prezentēs savas šī brīža pieejas darbam biznesa inkubatoros, instrumentus un metodes, kas tiek izmantotas inkubatoros esošos uzņēmumu attīstības monitoringam. Tāpat tiks apspriesti ieteikumi izstrādātā IKT instrumenta uzlabošanai un nākamie būtiskie soļi tā izstrādē.

  • Baltijas jūras reģiona valstu projekta „Inetrcountry Business Incubators Network” (IBI Net) sanāksmes laikā Zviedrijas pilsētā Dalarnā 5.-6.oktobrī, projekta partneriem bija iespēja klātienē iepazīties ar zviedru pieredzi biznesa inkubatoru attīstīšanā un finansējuma piesaistē. Zviedrijas sanāksmē tikās IBI Net projekta partneri no Latvijas, Polijas, Vācijas, Baltkrievijas un Zviedrijas, bet Norvēģijas pārstāvji šoreiz diemžēl nevarēja piedalīties.

  • 5.-6.oktobrī Zviedrijas pilsētā Dalarnā notiek Baltijas jūras reģiona Programmas 2007-2013 finansētā projekta „Starptautiskais biznesa inkubatoru tīkls” (IBI Net) partneru vizīte.
   Tās ietvaros IBI Net pārstāvji no dažādām valstīm varēs iepazīties ar biznesa inkubatoru veidošanas un finansēšanas praksi Zviedrijā. Atsevišķa programma paredzēta vietējo biznesa inkubatoru, tajos darbojošos uzņēmumu un sadarbības augstskolu apmeklēšanai.
   Partneru tikšanās laikā plānots apspriest arī projekta līdzšinējo gaitu un nākamos soļus, kā arī pārrunāt par citiem svarīgiem ar projktu saistītiem jautājumiem.
   Vizītes laikā projekta partneris Teknikdalen fonds iepazīstinās ar savu lomu inovāciju sistēmu veidošanā reģionā un Zviedrijā, kā arī būs iespēja uzzināt vairāk gan par Dalarnas pašvaldību, Dalarnas Universitātes koledžu, Dala Sporta Akadēmiju, inovāciju projektiem “Boom Town” un “Gamecubator”, Teknikdalen fondu biznesa inkubatoru un ar inovācijām saistītu uzņēmumu “Ruta Ett”.

  • 15.septembrī biznesa inkubatoru attīstītāji no Vācijas, Latvijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Baltkrievijas, un Dānijas dibināja starptautisku biznesa inkubatoru asociāciju IBI NET, kas apvienos biznesa inkubatorus un tajos darbojošos uzņēmumus Baltijas jūras reģiona valstīs.
   Tās dibinātāji no Latvijas ir Rīgas Tehniskā universitāte un Rīgas reģiona biznesa attīstītības inkubators, bet no citām valstīm – Rietumpomerānijas Tehnoloģiju centrs un biznesa inkubatoru tehnoloģiju centrs „Oder” Frankfurtē Vācijā, Teknikdalen Fonds Zviedrijā, Hedmarkas inovāciju centrs Norvēģijā, tehnoloģiju parks "Polytechnic" Baltkrievijā, biznesa centrs Bornholmā Dānijā.
   Asociācija būs pamats savstarpējai informācijas, zināšanu un pieredzes apmaiņai starp biznesa inkubatoriem un tajos esošajiem uzņēmumiem, to interešu aizstāvība starptautiskā līmenī ar mērķi veicināt inovatīvu un eksportspējīgu uzņēmumu veidošanos Baltijas jūras reģionā.
   Plānots, ka asociācijā varēs iestāties ikviens biznesa inkubatoru attīstītājs, mazie un vidējie uzņēmumi, universitātes, valsts un pašvaldību institūcijas Eiropas valstīs.
   Asociācijas dibināšana Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notika starpvalstu biznesa inkubatoru tīkla projekta „Inetrcountry Business Incubators Network” (IBI NET) ietvaros, kas ir Baltijas jūras reģiona projekts un paredz šī reģiona valstīs izveidot starptautisku sadarbības tīklu starp biznesa inkubatoriem. Projekta vadošais partneris ir Rīgas Plānošanas Reģions (Latvija). Tā partneri ir Rīgas Tehniskā universitāte (Latvija), Teknikdalen Fonds (Zviedrija), Elblagas pilsētas pašvaldība (Polija), Rietumpomerānijas Tehnoloģiju centrs (Vācija), Baltkrievijas valsts Tehniskās universitātes Zinātnes un tehnoloģiju parks “Polytehnik” (Baltkrievija) un Hedmarkas Inovāciju centrs (Norvēģija).
   Jānis Miezers, Rīgas Plānošanas Reģiona vadītājs: „Šobrīd kopā ar partneriem veicam nozīmīgu darbu, lai projekta IBI NET ietvaros veicinātu starptautisku sadarbību starp biznesa inkubatoriem Rīgas reģionā un citās Baltijas jūras reģiona valstīs, uzlabotu to zināšanas un pavērtu līdz šim nebijušas iespējas savstarpējas sadarbības un pieredzes apmaiņā starp biznesa inkubatoru attīstītājiem un arī uzņēmumiem, kas tajos darbojas. Lēmums izveidot IBI NET asociāciju nozīmē spert nozīmīgu soli, lai šī sadarbība turpinātos ne tikai projekta gaitā, bet arī pēc tā pabeigšanas nākamo gadu.”
   IBI NET projekts tiek īstenots laika posmā no 2009.gada decembra līdz 2012.gada jūnijam. Vairāk informācijas: www.ibi-net.eu.

  • Baltijas jūras reģiona valstu projekta „Inetrcountry Business Incubators Network” (IBI Net) sanāksmes laikā Minskā 23.-24.augustā projekta partneri ne tikai apsprieda IBI Net aktualitātes un nākamā perioda uzdevumus, bet arī iepazinās ar Baltkrievijas pieredzi tehnoloģisko parku un biznesa inkubatoru attīstīšanā.
   IBI Net projekta partneris Baltkrievijā ir zinātniski tehnoloģiskais parks „Polytechnic”, kas ir daļa no valsts universitātes Minskā. Projekta partneriem bija iespēja paviesoties šajā tehnoloģiskajā parkā, kas balstās uz zinātnieku un studentu ciešu sadarbību. Viens no šī parka darbības virzieniem ir izgudrojumi un to ražošana slimnīcām, piemēram, augstas kvalitātes medicīnas aprīkojumi.
   Partneri Minskā iepazinās arī ar jauniešu izveidotu biznesa inkubatoru, kurā atrodas 28 kompānijas no dažādām nozarēm. Tas orientējas uz eksportu orientētiem uzņēmumiem, tādēļ vairums to vai nu jau savu produkciju eksportē vai arī līdz ar uzņēmuma attīstību plāno to darīt. Piemēram, partneriem bija iespēja iepazīties ar uzņēmumu, kas nodarbojas ar liela apjoma gleznu zīmēšanu uz audekla, ko jau eksportē uz Norvēģiju un Zviedriju. Interesants ir arī stāsts, kā radās šis biznesa inkubators – jaunieši saskatīja darba iespējas laikā, kad valstī bija augsts bezdarba līmenis tieši jauniešu vidū. Inkubators nesaņem valsts atbalstu, bet to daļēji finansē ANO Attīstības programma.  
   Savukārt IBI Net sanāksmes ietvaros tika pārrunāti vairāki nozīmīgi temati, piemēram, Rīgas Tehniskā Universitāte iepazīstināja ar IBI Net portāla attīstību un Rietumpomerānijas Tehnoloģiju centrs (Vācija) ar ICT instrumentiem. Tāpat tika uzsākti plānošanas darbi gan par nākamo darba vizīti Zviedrijas pilsētā Dalarnā šī gada 4 -5 oktobrī, gan arī par projekta gala konferenci Rīgā nākamā gada rudenī.

  • 23.-24.augustā notiks IBI Net projekta partneru sanāksme Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.Pirmajā dienā plānots pārrunāt projekta aktualitātes, savukārt otrajā dienā notiks projekta Vadības komitejas sēde, kurā partnervalstu politiķi tiks informēti par projekta ieviešanas gaitu un novērtēs atskaiti par projekta 3.periodu, kas noslēdzās šī gada maijā.
   Sanāksme notiks zinātniski tehnoloģiskajā parkā „Politehnik”. Pirmajā tās dienā kopā ar projekta partneru, vietējās pārvaldes, biznesa inkubatoru un masu mediju pārstāvju piedalīšanos tiks diskutēts par projekta gaitu, plānotajām aktivitātēm, sasniegumiem. Projekta partneri iepazīstinās klātesošos ar partnervalstu praksi un pieredzi biznesa inkubatoru darbībā.
   Savukārt ļoti svarīga ir otrā sanāksmes diena, kad notiks Vadības uzraudzības komitejas sēde, kas izvērtēs projekta sasniegumus 3.periodā un plānotās aktivitātes nākamajā 4.periodā.
   Šī būs jau trešā IBI Net projekta Vadības komitejas sēde.
  • Sagatavots Teknikdalen Foundation (Zviedrija) veiktā pētījuma par biznesa inkubatoriem Baltijas jūras reģionā un to piedāvātajiem pakalpojumiem gala ziņojums  „Business Incubators in the Baltic Sea Region – ways to increase quality and effectivness”, ar kuru iespējams iepazīties šeit.
  • 7.-9.jūnijā Norvēģijas pilsētā Hedmark notiks Baltijas jūras reģiona Programmas 2007-2013 finansētā projekta „Starptautiskais biznesa inkubatoru tīkls” (IBI Net) partneru vizīte.
   Tās ietvaros Rīgas Tehniskā Universitāte (Latvija) iepazīstinās ar IBI Net portāla izveides gaitu, Teknikdalen Foundation (Zviedrija) informēs par pētījuma rezultātiem par biznesa inkubatoriem Baltijas jūras reģionā un to piedāvātajiem pakalpojumiem, Technologiezentrum Western Pomerania (Vācija) informēs par IBI Net asociācijas izveides gaitu un asociācijas statūtiem, savukārt Rīgas Plānošanas Reģions (Latvija) iepazīstinās ar projekta līdzšinējo gaitu un nākamajiem soļiem, kā arī pārrunās par citiem svarīgiem ar projktu saistītiem jautājumiem.
   Vizītes laikā projekta partneris Hedmark Innovation Centre iepazīstinās ar savu lomu inovāciju sistēmu veidošanā reģionā un Norvēģijā, kā arī būs iespēja uzzināt vairāk gan par Hedmark pašvaldību, Hedmark Universitātes koledžu, SIVA (Biznesa inkubatoru nacionālā organizācija Norvēģijā) un Biokapital (komercpētījumi).
   Šī būs IBI Net projekta 3.posma noslēdzošā partneru sanāksme.
  • 23.maijā Baltijas jūras reģiona Programmas 2007-2013 finansētā projekta „Starptautisks biznesa inkubatoru tīkls” (IBI Net)ietvaros Rīgā notika diskusija par biznesa inkubatoru attīstības perspektīvām Latvijā, problēmām un to iespējamajiem risinājumiem.
   Viens no diskusijas jautājumiem bija, kā vairāk informēt sabiedrību par biznesa inkubatoru darbību, lai tādā veidā piesaistītu biznesa inkubatoriem investīcijas, kvalitatīvākus jauno uzņēmēju projektus un valsts atbalstu?
   Tikai ar izglītošanu par biznesa inkubatoru lomu ekonomikā ir iespējams pārliecināt par turpmāku valsts atbalsta nepieciešamību tiem, kā arī saņemt profesionāli izstrādātus jauno uzņēmēju projektu pieteikumus. Līdzšinējā pieredze rāda, ka ne visiem projektu iesniedzējiem, kas vēršas biznesa inkubatoros, ir pilnīga izpratne par biznesa inkubatoru funkcijām un iespējām. 
   Diskusijas dalībnieki atzinīgi novērtēja IBI Net projekta sniegtās iespējas, kas paredz pēc projekta realizācijas biznesa inkubatoriem starptautisku sadarbību ar citiem Baltijas jūras reģiona biznesa inkubatoriem.
   Tikšanās laikā tika nolemts, ka šādas diskusijas jārīko arī turpmāk, piedaloties pēc iespējas plašākam dažādu pārstāvniecību lokam.
   Diskusijā piedalījās Rīgas Reģiona biznesa attīstības inkubatora pārstāve Elīna Stīpniece, Ogres biznesa un inovāciju inkubatora vadītājs Uģis Amons, Limbažu pilsētas domes Attīstības nodaļas vadītājs Ģirts Ieleja, Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Projektu attīstības nodaļas vadītājs Viesturs Zeps, Latvijas Tehnoloģiju Centra direktors Jānis Stabulnieks,  Rīgas Tehniskās Universitātes pārstāvis Andrejs Semovs, Latvijas Universitātes Inovācijas centra pārstāvis Māris Jansons, Radošo industriju biznesa inkubatora un Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra biznesa inkubatoru vadītājs Rihards Zariņš, „Ernst & Young Baltic” pārstāvis Jānis Balevičs, kā arī Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Jānis Miezeris un IBI Net projekta vadītāja Inga Brieze.
   Diskusijas laikā pirmo reizi projekta ietvaros tika prezentēts pētījums par biznesa inkubatoru attīstību Baltijas jūras reģionā, galvenajiem secinājumiem un ieteikumiem, kas izstrādāts Teknikdalen Fonda (Zviedrija) virsvadībā sadarbībā ar IBI Net projekta partneriem: Rīgas Tehnisko universitāti, Elblagas pilsētas domi(Polija), Rietumpomerānijas Tehnoloģiju centru (Vācija), Zinātniski tehnoloģisko centru „Polytechnic” (Baltkrievija) un Hedmarkas Inovāciju centru (Norvēģija).
  • 23.maijā Baltijas jūras reģiona Programmas 2007-2013 finansētā projekta „Starptautisks biznesa inkubatoru tīkls” (IBI Net)ietvaros Rīgā notiks diskusija par biznesa inkubatoru attīstības perspektīvām Latvijā, problēmām un to iespējamajiem risinājumiem.
   Diskusijā piedalīsies pārstāvji no biznesa inkubatoriem Rīgas plānošanas reģionā, augstskolu inovāciju un tehnoloģiju pārneses centriem un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras.
   Diskusijas laikā pirmo reizi projekta ietvaros tiks prezentēts pētījums par biznesa inkubatoru attīstību Baltijas jūras reģionā, galvenajiem secinājumiem un ieteikumiem, kas izstrādāts Teknikdalen Fonda (Zviedrija) virsvadībā sadarbībā ar IBI Net projekta partneriem: Rīgas Tehnisko universitāti, Elblagas pilsētas domi(Polija), Rietumpomerānijas Tehnoloģiju centru (Vācija), Zinātniski tehnoloģisko centru „Polytechnic” (Baltkrievija) un Hedmarkas Inovāciju centru (Norvēģija). Pēc tam notiks diskusijas par galvenajiem izaicinājumiem un risinājumiem biznesa inkubatoru attīstībā Latvijā.
  • 20.maijā Rīgā IBI Net projekta vadošais partneris Rīgas Plānošanas Reģions un pārstāvji no Baltkrievijas zinātnes un tehnoloģiskā parka „Polytechnic” tikās, lai pārrunātu IBI Net projekta gaitu un apspriestu abu reģionu sadarbību projekta nākamajos posmos.
   Abi projekta partneri bija vienisprātis, ka līdz ar projekta 3.posma noslēgšanos ir sekmīgi sasniegti tajā līdz šim izvirzītie mērķi, kas nozīmē, ka projekts veiksmīgi norisinās pēc iepriekš izstrādātās stratēģijas. Abas puses atzina, ka IBI Net projekta trešā posma nozīmīgākais sasniegums ir IBI Net portāla izstrāde, ko veica Rīgas Tehniskā Universitāte.
   Latvijā viesojās Baltkrievijas zinātnes un tehnoloģiskā parka "Polytechnic” pētnieki Ludmila šmugova un Aleksandrs Koroļovs, "Polytechnic” pārstāve Katsiarina Koroļova, kā arī Baltkrievijas valsts Transporta universitātes asociētais profesors Viktors Kazačenko
  • 2011.gada 24.-25.februā Elblagā, Polijā notika  IBI Net projekta 2.Vadības komitejas sēde. Tikšanās galvenais temats bija IBI Net projekta virzības uzraudzība, šobrīd notiekošo un nākotnes aktivitāšu apspriešana. Projekta vadības komiteja, kurā ietilpa pārstāvji no projekta partneru reģioniem apstiprināja otro starpposma atskaiti par periodu no 2010.gada 1.jūnijam līdz 30.novembrim bez būtiskiem labojumiem.
   Vadības komitejas locekļi tika iepazīstināti ar galvenajiem rezultātiem un izstrādātajām rekomendācijām pēc ““Biznesa inkubatoru vadības spēju kapacitātes un attīstības vajadzību analīzes”. Viens no secinājumiem norādīja, ka daudzi ieteikumi norāda uz nepieciešamību izveidot struktūru vai asociāciju, kas rūpētos par tālāku inkubatoru attīstību ārpus projekta robežām. Tādējādi tika nolemts, ka tiks veidota darba grupa, lai tālāk izstrādātu un attīstītu ideju par Baltijas jūras reģiona biznesa inkubatoru asociācijas izveidi.
  • 18.janvārī Stokholmā, Zviedrijā notika darba seminārs ar mērķi pabeigt pētījumus par biznesa inkubatoriem un to sniegto pakalpojumu spektru un kvalitāti projekta aptvertajā teritorijā, kā arī par biznesa inkubatoru vadības kapacitātes un attīstības problēmām. Kā viena no svarīgākajām ilgtermiņa rekomendācijām tika minēta jaunas asociācijas, kas darbotos kā biznesa inkubatoru tīkls, dibināšana Baltijas jūras reģionā. Tā būtu sadarbības platforma starp dažādiem uzņēmējdarbības veidiem, kas risinātu tālākos biznesa inkubatoru attīstības jautājumus ārpus projekta robežām.

  2010.gads

  DECEMBRĪ

  • Decembrī izdota pirmā projekta avīze par rudens / ziemas periodu. Interesenti aicināti iepazīties ar norisēm projektā, to lejupielādējot. 
  • Turpmāk sekot norisēm IBI Net projektā kļūs vienkāršāk, jo projektam izveidota mājas lapa www.ibi-net.eu, kurā sākotnēji atspoguļosies ar projektu saistītā informācija, savukārt nākotnē tā kalpos par pamatu tālākai biznesa sadarbības platformas attīstīšanai interneta vidē. Galvenokārt e-portāls iecerēta kā vieta, kurā ērtā un atraktīvā veidā iespējams atrast informāciju par biznesa inkubatoru pakalpojumiem projekta teritorijā un perspektīvā - arī Baltijas jūras reģionā kopumā. Taču tā var kalpot arī kā ērta vide pieredzes apmaiņai, savstarpējai sadarbībai utt. 
  • Noslēdzoties kārtējam pārskata periodam, decembrī partneri sagatavoja atskaites par paveiktajiem pasākumiem projekta ietvaros, lai tās iesniegtu izvērtēšanai 1.līmeņa kontroles iestādēm. 

  NOVEMBRĪ

  • Novembra mēnesī jaunas aktivitātes netiek uzsāktas, bet turpinās iesāktie darbi: turpinās  darbs pie projekta avīzes 1.izdevuma izstrādes, atlasot, rediģējot materiālus, sagatavojot ekspertu redzējumu par projekta tematiku u.c.  Tāpat turpinās darbs pie projekta mājas lapas satura sagatavošanas un iekļaušanas interneta vidē.

  OKTOBRĪ

  • 24.,25.oktobrī notika Zviedrijas partnera pārstāvju vizīte Latvijā, lai turpinātu darbu pie pētījumiem par biznesa inkubatoru stāvokli, pakalpojumiem un attīstības iespējām. Vizītes ietvaros Teknikdalena fonda pārstāvji apmeklēja vairākus inkubatorus un tehnoloģiskos centrus Rīgas plānošanas reģionā, lai klātienē veiktu aptaujas par pētījuma tēmām. Vizīte Latvijā bija viena no pēdējām pētījuma ietvaros, tādejādi radās iespēja izvērtēt aptauju rezultātus un secināt, ka reālā situācija atšķiras no sākotnējiem pieņēmumiem, kā rezultātā radās nepieciešamība veltīt papildus pūles, pētījuma secinājumu daļā iestrādājot jauniegūtās atziņas.

               Izpētes vizīte attēlos (lūdzu, klikšķiniet uz attēla, lai atvērtu to lielākā izmērā): 

    

  • Ņemot vērā, ka kopš projekta uzsākšanas pagājis zināms laika periods un uzkrājušies zināmi rezultāti, oktobrī tika uzsākts darbs pie projekta avīzes 1.izdevuma izstrādes.  Sadarbībā ar partneriem tika nolemts, ka 1.izdevums tiks veltīts plašākas publikas iepazīstināšanai ar projekta partneriem un to lomu projektā, pirmajiem sasniegtajiem rezultātiem, kā arī aizsākt rubriku "Vai Jūs zinājāt?", ietvaros faktus par biznesa inkubatoru attīstību kādā no projekta dalībvalstīm. 1.izdevumā tiks atspoguļota Baltkrievijas pieredze.
  • Mēneša ietvaros turpinās darbs pie projekta mājas lapas izveides - izstrādāts lapas dizains un  tehniskie risinājumi, savukārt tālāk jāturpina darbs pie lapas satura sagatavošanas un iekļaušanas interneta vidē.    

  SEPTEMBRĪ 

  • Septembrī Rīgas plānošanas reģions kā IBI Net vadošais partneris iesniedza konsolidēto atskaiti par projekta ieviešanas rezultātiem laikā no 2009.gada decembra līdz 2010.gada jūnijam programmas tehniskajam sekretariātam. Minētā institūcija veiks atskaites pārbaudi, lai uz tā pamata atgrieztu daļu iztērētā finansējuma projekta ieviesēju budžetos.  
  • Tehnikdalena fonda (Zviedrija) speciālisti turpina darbu pie pētījumiem par biznesa inkubatoriem, to sniegtajiem pakalpojumiem un attīstības iespējām Baltijas jūras reģionā, veicot biznesa inkubatoru apmeklējumus un to speciālistu aptaujas.
  • Uzsākta  IBI Net portāla izveide, reģistrējot domēnu www.ibi-net.eu, kā arī attīstot portāla sadaļu, kas tiks veltīta pašam projektam un tā ieviešanas rezultātu atspoguļošanai. Turpmākajos mēnešos uz minētās bāzes tiks veidota informācijas platforma interneta vidē, kurā ērti varēs sadarboties gan biznesa atbalsta pakalpojumus nodrošinošās institūcijas, gan arī to saņēmēji - uzņēmēji. 
  • Plašākai interesentu loka informēšanai par projektu un tā rezultātiem tiks izdota projekta informācijas lapa. Septembrī veikta lapas koncepcijas un dizaina skiču izstrāde, savukārt oktobrī plānots veikt iespieddarbus un izplatīšanu potenciālajām interešu grupām. Šim pašam mērķim uzsākta projekta avīzes sagatavošana, kas tiks izdota oktobra beigās - novembrī.  

  AUGUSTĀ

  • Laikā no 18. līdz 20.augustam Greifsvaldē ( Vācija) notika dažādu reģionālo un vietējo pašvaldību pārstāvju, biznesa inkubatoru un dažādu uzņēmējdarbības atbalsta institūciju speciālistu tikšanās. Uz pasākumu bija ieradusies arī Rīgas reģiona delegācija, kurā ietilpa ne vien projekta vadības speciālisti, bet arī pārstāvji no vietējām pašvaldībām (Ogres, Limbažu novadiem), kā arī reģiona biznesa inkubatoriem un citām atbalsta struktūrām. 
   Pasākums tika organizēts kā mācību vizīte Rietumpomerānijas Tehnoloģiskajā centrā, lai savstarpēji apmainītos ar pieredzi mazo un vidējo uzņēmumu atbalsta pasākumos, kas tiek realizēti dažādos Baltijas jūras reģionos. Pieredzes apmaiņas mērķis saskaņā ar projektu bija izveidot vienotu  MVU atbalsta tīklu Baltijas jūras reģiona valstīs, kas veicinātu uzņēmēju sadarbību savā starpā, eksporta - importa aktivitātes starp reģioniem u.c. 
   Rietumpomerānijas Tehnoloģiskais centrs pārējiem projekta partneriem demonstrēja izveidotās uzņēmējdarbības atbalsta struktūras un pakalpojumus, savu pieredzi dažādu projektu ieviešanā un to rezultātu izmantošanā, kā arī iesaistīja projekta partnerus dalīties praktiskajā pieredzē un labās prakses demonstrējumos. Minētā ietvaros gan Latvijas, gan citu valstu projekta partneriem bija iespēja tikties ar radniecīga projekta "EU DISKE" ieviesējiem no Polijas, lai pārrunātu iespējamās starp-projektu sadarbības formas, tādejādi apvienojot spēkus līdzīgu mērķu realizēšanā - izveidot un paplašināt biznesa atbalsta struktūru tīklu, paaugstināt šo struktūru kompetenci u.c. Sīkāk par projektu "EU DISKE" mājas lapā. Kā vienu no interesantākajām pieredzēm dalībnieki atzina Greifsvaldes pašvaldībā redzēto - kā un kādā veidā pašvaldība realizē dažādas aktivitātes, lai padarītu tās teritoriju īpaši pievilcīgu jaunu uzņēmumu dibināšanai un esošo attīstīšanai.
  • Mācību vizītes ietvaros IBI Net  vadošie speciālisti pārrunāja arī ar projekta ieviešanu saistītos jautājumus, tai skaitā diskutēja par pētījumiem, kurus projekta ietvaros veic Teknikdalena Centrs (Zviedrija). Viens no pētījumiem paredz esošo Baltijas jūras reģiona biznesa inkubatoru stāvokļa, piedāvāto pakalpojumu un uzņēmēju vajadzību izpēti, savukārt otra pētījuma mērķis ir noskaidrot, kāda ir biznesa inkubatoru esošā kapacitāte, kādas ir to vajadzības, lai attīstītos un sniegtu iespējami kvalitatīvus pakalpojumus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem to darbības sākumposmā.
  • Noslēdzot vizīti Greifsvaldē, projekta uzraudzības grupas pārstāvji (galvenokārt partnerinstitūciju vadītāji) novērtēja projekta 1.pārskata perioda rezultātus un projekta ieviešanas gaitu. Daudz diskusiju izraisīja projekta komunikāciju plāns, kurš paredz dažādas aktivitātes projekta publicitātes nodrošināšanai. 

   Mācību vizīte Grefsvaldē attēlos (lūdzu, klikšķiniet uz attēla, lai atvērtu to lielākā izmērā): 

     

     

  JŪLIJĀ

  • Tiek turpināta uzsākto pētījumu izstrāde.
  • Uzsākta projekta mācību vizītes sagatavošana - darba plāna sastādīšana un saskaņošana, delegācijas sastādīšana, pieaicinot reģiona biznesa inkubatoru un citu uzņēmējdarbības atbalsta funkcijas realizējošo institūciju pārstāvjus u.c. Vizīte plānota laikā no 18.-20.augustam Vācijā. 
  • Uzsākta materiālu sagatavošana projekta Uzraudzības komitejas sēdei (PUK), kura plānota šā gada 20.augustā Grefsvaldē. Galvenais PUK uzdevums būs apstiprināt konsolidēto projekta progresa pārskatu par ieviešanas rezultātiem 1.periodā no 2009.gada decembra līdz 2010.gada maijam. 

  JŪNIJĀ 

  • Tiek turpināta uzsākto pētījumu izstrāde.
  • Projekta partneri sagatavoja pārskatus par projekta ieviešanas rezultātiem 1. periodā, kurš ilga no 2009.gada decembra līdz 2010.gada maijam. Sagatavotās atskaites tika iesniegtas attiecīgās valsts 1.līmeņa kontroli nodrošinošajai institūcijai. Latvijā programmas ieviešanas pārraudzību veic Valsts Reģionālās attīstības aģentūra. 

  MAIJĀ 

  • Vairākās darba grupās starp partneriem tika apspriesta vēlamākā pētījumu struktūra, ņemot vērā, ka pētījuma rezultāti būs nepieciešami turpmāku projekta aktivitāšu ieviešanai. Jau aprīlī tika uzsākts pētījums par  biznesa inkubatoriem un to sniegto pakalpojumu spektru un kvalitāti projekta aptvertajā teritorijā, savukārt maijā uzsākts darbs arī pie otra pētījuma, kas paredzēts biznesa inkubatoru vadības kapacitātes un attīstības problēmu izpētei Baltijas jūras reģionā. Par abiem pētījumiem galvenais atbildīgais partneris ir Tehnikdalena Fonds (Zviedrija), taču aktīvu līdzdalību pētījumu procesā nodrošina arī pārējie projekta partneri, t.sk., Rīgas plānošanas reģions, papildus veicot arī procesa koordināciju un pārraudzību. Vienu no pētījumiem plānots pabeigt 2010.gada jūlijā, savukārt otru - līdz 2010.gada beigām. 

  APRĪLĪ

  • Uzsākti sagatavošanas darbi pētījumam par biznesa inkubatoriem un to sniegto pakalpojumu spektru un kvalitāti projekta aptvertajā teritorijā. Pētījuma rezultātus plānots apspriest partneru sanāksmē šā gada augustā. 
  • Pabeigta Projekta Komunikāciju plāna 1. versijas izstrāde; dokuments iesniegts izvērtēšanai Baltijas Jūras Reģiona Programmas 2007.-2013.gadam Apvienotajam Tehniskajam sekretariātam. 
  • Laikā no 14.-15.aprīlim Rīgas plānošanas reģiona, kā arī Rietumpomerānijas Tehnoloģiskā centra pārstāvji piedalījās komunikāciju speciālistu mācību seminārā Berlīnē, ko organizēja Baltijas Jūras Reģiona Programmas 2007.-2013.gadam Apvienotais Tehniskais sekretariāts. Īpaša uzmanība tika pievērsta programmas līdzekļu izlietojuma efektivitātei projektu publicitātes pasākumiem.  

  MARTĀ

  • Notiek aktīvs darbs pie projekta partnerības līgumu un maksājumu kārtības izstrādes un saskaņošanas starp partneriem.
  • Uzsākta Projekta Komunikāciju Plāna izstrāde

  FEBRUĀRĪ 

  Galvenās aktivitātes februāra mēnesī saistītas ar projekta iekšējās dokumentācijas izstrādi: projekta Partnerības līgumu un nepieciešamo pielikumu sagatavošanu, saskaņošanu starp partneriem, informācijas publicēšanai internetā gatavošanu, publicēšanu un citu projekta iekšējās lietošanas dokumentu izstrādi, kuri nepieciešami sekmīgai projekta aktivitāšu ieviešanai uz skaidri definētiem atbildības un pienākumu sadales principiem.  

  JANVĀRĪ

  • 22.janvārī notika projekta atvēršanas sanāksme (Kick-off meeting). Sanāksmē piedalījās un dalībniekus uzrunāja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Valsts sekretāre Laimdota Straujuma. Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs iepazīstināja ar Rīgas plānošanas reģiona nozīmi reģionu attīstības kontekstā. Projektu vadītāja Elena Kolosova sniedza pārskatu par Baltijas jūras reģiona programmas 2007-2013 1.prioritātē apstiprinātajiem projektiem. Latvijas Tehnoloģiskā centra direktors Jānis Stabulnieks informēja par biznesa inkubatoru lomu inovācijas veicināšanā Baltijas jūras reģionā. Ekonomikas zinātņu doktora kandidāts Jānis Ošlejs iezīmēja ekonomikas attīstības tendences Baltijas jūras reģionā. Zviedrijas Teknikdalen Fonda direktors Sture Ericsson definēja biznesa inkubatoru attīstības iespējas un izaicinājumus Baltijas jūras reģionā. Projekta „IBI Net” vadītāja Inga Brieze iepazīstināja klātesošos ar projekta mērķiem, darbības virzieniem, sagaidāmajiem rezultātiem un ieguvumiem.

   Projekta atvēršanas semināra prezentācijas: 
   - "Rīgas plānošanas reģions - Latvijas attīstības centrs" (Eng), E.Bartkevičs, Rīgas plānošanas reģions
   - "Pārskats par atbalstītajiem projektiem 1.prioritātes "Inovāciju sekmēšana Baltijas jūras reģionā" ietvaros" (Eng), E.Kolosova, Programmas apvienotais Tehniskais sekretariāts
   - "Biznesa inkubatori un to loma inovāciju virzībā Baltijas jūras reģionā" (Eng), J.Stabulnieks, Latvijas Tehnoloģiskais centrs
   - "Ekonomikas attīstības tendences Baltijas jūras reģionā" (Eng), J.Ošlejs, Latvijas Universitāte
   - "Projekta IBI Net mērķi, aktivitātes un rezultāti" (Eng), I.Brieze, Rīgas plānošanas reģions
   - "No idejas uz biznesu" (Eng), S.Ericsson, Teknikdalen Fonds

   Projekta atvēršanas seminārs fotogrāfijās (lūdzu, klikšķiniet uz attēla tā palielināšanai) 
  1.  2. 
   3.  4.
   
  1. L.Staujumas uzruna. No kreisās: Sture Ericsson (Teknikdalen Fonda izpilddirektors, SE), Laimdota Straujuma (Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Valsts sekretāre, LV), Elena Kolosova (Programmas apvienotā tehniskā sekretariāta projektu vadītāja), Jānis Stabulnieks (Latvijas Tehnoloģiskā centra direktors, LV), Inga Brieze (Rīgas plānošanas reģiona IBI Net projekta vadītāja, LV)
  2. Jāņa Stabulnieka prezentācija par par biznesa inkubatoru lomu inovācijas veicināšanā 
  3. Atklāšanas semināra dalībnieki diskusiju laikā
  4. Atklāšanas semināra diskusiju laiks. No kreisās Sture Ericsson (Teknikdalen Fonda izpilddirektors, SE), Edvīns Bartkevičs (Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs, LV), Inga Brieze (Rīgas plānošanas reģiona IBI Net projekta vadītāja, LV)
   
  2009.gads
   
  DECEMBRĪ tika parakstīts finansēšanas līgums un uzsākta projekta ieviešana. Pirmās aktivitātes saistās ar projekta vadības grupas izveidi, kā arī darba plāna izstrādi turpmākajai darbībai projekta ietvaros. 
  • 21.janvārī notika projekta partneru 1.tikšanās projekta ietvaros, pārrunājot projekta aktivitātes, finanšu plūsmas, atbildīgos, aktivitāšu ieviešanas laika grafiku un citus ar projekta ieviešanu saistītos jautājumus. 
  • uzsākta partnerības līgumu sagatavošana, sastādīts darba plāns.

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi