Šodien ir pirmdiena,  18. decembris - Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • STOPIŅU NOVADS


             

  Novada izveidošanas gads: 2003

  Teritoriālās vienības: Stopiņu novads

  Teritorijas platība: 53,5 km2

  Novada centrs: Stopiņi

  Iedzīvotāju skaits: 10 372 (2013.g.)

  Mājas lapa: www.stopini.lv

  Domes priekšsēdētāja: Vita PAULĀNE

   Novada teritorija

  Stopiņu novads atrodas Rīgas rajonā un robežojas ar Rīgas pilsētu, Salaspils, Ropažu un Garkalnes  novadiem. Novada robežlīnija ved no Biķeru baznīcas uz dienvidiem gar Kaives ielu uz Dreiliņiem, uz dienvidrietumiem pa Lubānas ielu līdz Ulbrokas kapiem Pļavniekos, gar kapu austrumu robežu līdz Rīgas preču stacijai uz Rīgas – Ērgļu dzelzceļa līnijas, tālāk uz dienvidiem  līdz pieturai "Gaisma" uz Daugavpils dzelzceļa līnijas, gar to uz dienvidrietumiem līdz Rumbulas stacijai. No Rumbulas stacijas robeža strauji novirzās uz ziemeļrietumiem un gar Getliņu purva rietumu malu uz Acones staciju, gar Rīgas – Ērgļu dzelzceļa līniju līdz Sauriešiem. Pie Sauriešiem Stopiņu novada robeža veido cilpu dienvidrietumu virzienā, aptverot Sauriešu ģipša lauztuves, tālāk gar dzelzceļa līniju līdz Jauncekules pieturai, tad veido cilpu, ietverot meža masīvu ziemeļos no Cekules, pagriežas dienvidrietumu virzienā iepretī Upeslejām un gar Mazās Juglas labo krastu ved ziemeļrietumu virzienā līdz tās satekai ar Lielo Juglu. Tālāk novada robeža dienvidrietumu virzienā novirzās uz Juglas papīrfabrikas ciematu, pa Biķernieku ielu un noslēdzas pie Biķeru baznīcas, veidojot Biķernieku ielas  dienvidu pusē nelielu cilpu. Pašvaldību šķērso Rīgas apvedceļš (Baltezers –Saulkalne), autoceļi Rīga – Lubāna, Ulbroka – Koknese  un dzelzceļa līnija Rīga – Ērgļi. Stopiņu novada teritorijas platība – 53,5km2, ( aizņem 1,7% no  rajona kopplatības).

  Novada simboli

  Stopiņu Līgo parks, Barikāžu akmens, Ulbrokas muiža, Stopiņu dzelzceļa tilts pār Mazo Juglu

     

  Galvenie dati par pašvaldību

  Stopiņu novada Dome ir vietējā pārvalde, kas ar novada iedzīvotāju vēlētas pārstāvniecības – Domes – un tās institūciju, iestāžu, aģentūru un komercsabiedrību starpniecību nodrošina Latvijas Republikas likumos noteiktās funkcijas, kā arī ar Ministru kabineta un pašvaldības brīvprātīgo iniciatīvu izpildi saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, ievērojot valsts un Stopiņu novada pašvaldības teritorijas iedzīvotāju intereses. Stopiņu novada Dome savas kompetences un likuma ietvaros darbojas patstāvīgi. Pašvaldību darbību saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām” pārrauga Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija. Stopiņu novada pašvaldības rīcību ar finanšu līdzekļiem un mantu likumu ietvaros uzrauga Valsts Kontrole. Stopiņu novada Domi veido 11 deputāti. Lai nodrošinātu savu darbību un sagatavotu jautājumus izskatīšanai Domes sēdēs, Dome ir izveidojusi dažādas pastāvīgās komitejas un komisijas.

  Daba

  Stopiņu novada rietumdaļa atrodas Piejūras zemienes Rīgavas līdzenuma austrumdaļa - Viduslatvijas zemienes Ropažu līdzenums. Augstums 4,7-16 m vjl. 54% novada platības aizņem meži. Gar pagasta austrumu robežu tek Mazā Jugla un tās labā pieteka Ķivuļurga (Kalnupīte, Urga). Mazā Jugla visā garumā aizaugusi ar ūdensaugiem, tajā mīt gandrīz visas Latvijas  zivju sugas, arī karpas un foreles, sastopami upes nēģi un vēži. Piķurga (Piķupe, Ulbroka, Smerdele, lejtecē Brekšupīte) ietek Juglas ezera dienvidgalā pie Brekšiem. Tā ir līkumaina, plūst pa senu Daugavas palu ūdeņu noplūdes ieplaku. Lielākās Piķurgas pietekas ir Dauguļupīte un Karātavu grāvis (rakts no Piķurgas uz Mazo Juglu). Piķurga tek gar Ulbroku, kur tā paplašināta. Šo paplašinājumu sauc par Piķurgas ezeru - platība 12 ha, dziļums ~ 2m. Sākotnēji šī ūdenskrātuve bija dīķis, vēlāk arī dzirnavezers. 16. gs. to mēģināja savienot ar Mazo Juglu. Pagastā atrodas Sauriešu ģipšakmens karjers, kas izveidots vienīgajā izmantojamajā ģipšakmens atradnē Baltijā, to izmanto kopš 1913. gada.

  Novada aktivitātes

  Pēdējo gadu laikā novada tika realizēti dažādi lieli darbi infrastruktūras objektu uzlabošanā un citu objektu rekonstrukcijas un būvniecības jomā:  veikta rekonstrukcija ielai Ziemeļu gatve Vālodžu ciematā no Institūta iela līdz Priežu ielai, nomainīts ūdensvads, izbūvēts ielu apgaismojums, gājēju celiņš, asfaltēta brauktuve uz pārbūvēti AS ‘’Latvenergo’’ un SIA ’’Lattelekom’’ tīkli;  veikta Ulbrokas vidusskolas jumta rekonstrukcijas projekta izstrāde un realizācija, kuras rezultātā skolas vajadzībām turpmāk var izbūvēt telpas mācību procesa uzlabošanai aptuveni 400m2 platībā;  ierīkots automašīnu stāvlaukums ar šķembu klājumu pie Stopiņu peldbaseina; - izstrādāts skiču projekts un uzsākts kapu ceļa kapitālais remonts; izstrādāts tehniskais projekts Kadiķu ielas rekonstrukcijai un uzsākti tā realizācija paredzot ielas asfaltēšanu, virsūdens nosusināšanas sistēmas izbūvi, ielu apgaismojuma un gājēju celiņa ierīkošanu, kā ari pārbūvēti AS ‘’Latvenergo’’ un SIA ‘’Lattelekom’’ tīkli.

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi