Šodien ir pirmdiena,  18. decembris - Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  

   

  SAULKRASTU NOVADS


      

  Novada izveidošanas gads: 2009

  Teritoriālās vienības: Saulkrastu pilsēta, Saulkrastu pilsētas lauku teritorija

  Teritorijas platība: 47,7 km2

  Novada centrs: Saulkrastu pilsēta

  Iedzīvotāju skaits: 6226 (2013.g.)

  Mājas lapa: www.saulkrasti.lv

  Domes priekšsēdētājs: Ervīns GRĀVĪTIS

  Novada teritorija:

  Attālums no Saulkrastu centra līdz Rīgai 37 km, Limbažiem - 47 km, Siguldai - 40 km, Salacgrīvai - 58 km. Saulkrastu novads ietver piejūras mežu joslu no Lilastes upes un ezera dienvidos līdz Zvejniekciemam ziemeļos un stiepjas 17 kilometru garumā. Zvejniekciems un tā akmeņainā jūrmala ir mākslinieku un fotogrāfu iecienītāka Saulkrastu piekrastes daļa. Tai līdzās atrodas Vidzemē pirmā osta - Skultes osta, kas ir lielākā no mazajām ostām Latvijā un nodarbojas ar kokmateriālu eksportu un atjaunojamo energoresursu pārkraušanu. 2009.gadā tā svinēja 70 gadu jubileju.

  Novada simboli: Saulkrastu Baltā kāpa, Skultes osta, Minhauzena muzejs

  Galvenie dati par pašvaldību:

  1950.gadā Saulkrastiem pievienoja Pabažus. 1967.gadā Saulkrastiem pievienoja Zvejniekciemu. 1991.gadā Saulkrasti ieguva pilsētas statusu.

  Daba:

  Līdzās Inčupei atrodas viens no skaistākajiem dabas objektiem – Baltā kāpa, kur jūras krastā jaunie pāri mij laulību gredzenus. No Baltās kāpas līdz Saulkrastu centram vijas „Saulrieta taka”, no kuras paveras skats uz ainavisko Vidzemes jūrmalas piekrasti un Inčupes un Pēterupes grīvu.

  Novada aktivitātes:

  Saulkrastiem ir sadarbības partneri sadraudzības pilsētās Gnestā (Zviedrijā), Odolanovā (Polijā) un Neringā (Lietuvā). Saulkrastu novada pašvaldība ir Latvijas kūrortpilsētu asociācijas un Vidzemes tūrisma asociācijas biedre, kas iezīmē kūrorta un tūrisma attīstību Saulkrastos. Saulkrastos pieejamas 15 dažāda veida naktsmītnes – viesnīcas, viesu nami, kempingi, atpūtas bāzes un telšu vietas - nodrošinot nakšņošanas iespējas 1032 personām. Aktīvās atpūtas piedāvājumā ir atpūta uz ūdens, zirgu izjādes, velo, kvadraciklu un sporta inventāra noma, mini golfs, peintbols, skeitošana, teniss, pirtis. Tiek piedāvāti maršruti velobraucējiem un nūjotājiem, ziemā – distanču slēpotājiem, nodrošinot aktīvās atpūtas iespējas visu sezonu. Veselībai un skaistumam vairākos skaistumkopšanas salonos plašā piedāvājumā ķermeņa kopšanas procedūras. Saulkrastus ļoti labi raksturo to ģerbonis - četras upes – Inčupe, Pēterupe, Ķīšupe, Aģe, pieci ciemi – Bādciems, Katrīnbāde (Pabaži), Pēterupe, Neibāde, Zvejniekciems, zilas debesis un jūra, kam pāri zelta saule.

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi