Šodien ir sestdiena,  16. decembris - Alvīne
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • MĀLPILS NOVADS


      

  Novada izveidošanas gads: 2009

  Teritoriālās vienības: Mālpils pagasts

  Teritorijas platība: 220,91 km2

  Novada centrs: Mālpils

  Iedzīvotāju skaits: 3855 (2013.g.)

  Mājas lapa: www.malpils.lv

  Domes priekšsēdētāja: Solvita STRAUSA

   

  Novada teritorija:

  Mālpils novads raksturojams kā vieta, kur lauki satiekas ar pilsētu, taču ar izteiktu lauku dominanti. Šeit Mergupes un Sudas krastos ir ļoti skaista daba. Tā ir ideāla vieta, kur atbraukt un atpūsties. Labs sazarots ceļu tīkls, attīstīta infrastruktūra, ir daudzas izglītības un kultūras iestādes. Mālpilieši var lepoties ar sakārtotu ciemata centru, kas kādreiz veidots kā paraug ciemats. Mālpils pagasts ir Rīgas rajona tālākā pašvaldība tā dienvidaustrumu malā, 60 km no galvaspilsētas, 19 km no Siguldas un 45 km no Ogres, robežojas ar Cēsu un Ogres rajoniem. Pagasta teritoriju apdzīvo izglītoti, inteliģenti ļaudis, kas ir pietiekami uzņēmīgi un strādāt griboši. Mālpils pagasta blīvāk apdzīvotajā teritorijā noteiktas un apstiprinātas 5 ciemu robežas. Rīgas rajona griezumā Mālpils pagasts pēc platības ir 4. lielākais, iedzīvotāju skaita ziņā - 10. lielākais. Pagasta dienvidu daļu šķērso dzelzceļa līnija Rīga – Ērgļi ar Kārdes un Sidgundas stacijām pagasta teritorijā. Virzienā no ziemeļiem uz dienvidiem pagasta teritoriju šķērso autoceļš Inciems – Ķeģums, bet no rietumiem uz austrumiem autoceļš Garkalne – Alauksts. Desmit reizes dienā kursē sabiedriskais transports uz Rīgu, ir autobusu satiksme ar Ogri, Siguldu, Madonu, Cēsīm, Aizkraukli, Nītauri, Zaubi, galvenā iedzīvotāju plūsma notiek virzienā uz Rīgu, galvenokārt uz savām darba un studiju vietām.

  Novada simboli: Mālpils Luterāņu baznīca, Mālpils muiža, Buku muiža, Mālpils viduslaiku pilskalns - Vīnkalns

  Galvenie dati par pašvaldību:

  Mālpils pagasta padomē darbojas patstāvīgas komitejas, kurās darbojas pašvaldībā ievēlētie deputāti. Lai nodrošinātu padomes darbību un sagatavotu jautājumus izskatīšanai pagasta padomes sēdēs, pašvaldībā ir izveidotas trīs patstāvīgas komitejas. Pašvaldības galvenais uzdevums komunikācijā ar saviem iedzīvotājiem ir skaidrot padomes pieņemtos lēmumus un aktuālos jautājumus un veicināt atgriezenisko saiti. Novadā tiek turpināts darbs pie Mālpils tēla atpazīstamības veidošanas un sadarbības ar dažādām nevalstiskajām un institucionālajām organizācijām, kā aŗi stiprināts kontakts ar medijiem. Tiek nodrošināta arī publicitāte pašvaldības darbības atspoguļošanai. Mālpils novada domē ievēlēti 13 deputāti.

  Daba:

  Caur pagastu tek Sudas upe un Mergupe, satekot kopā pie Sidgundas – tur sākas Lielā Jugla. Daudzos privātīpašumā esošos dīķus, uz Mergupes, Sudas un Lielās Juglas uzbūvēto HES ūdenskrātuves, kā arī vēsturiski ierīkotās ūdenskrātuves iecienījuši makšķernieki un citu aktīvo atpūtas veidu cienītāji. Mālpils pagasta teritorija aizņem 22093 ha lielu platību, no tiem: 11404 ha – meži, 8868 ha – lauksaimniecībā izmantojamā zeme, 1831 ha – nelauksaimnieciskā zeme. Pagasta ziemeļaustrumu daļā atrodas būvmateriālu rūpniecībā izmantojamas ģipšakmens iegulas. Ir vairākas kūdras atradnes, kuru iegulas ir pietiekami lielas, lai tās varētu izmantot dažādās saimniecības nozarēs. Pagasta austrumu daļā atrodas ievērojams smilts izplatības areāls. Ir jāveic šo krājumu izpēte, lai varētu uzsākt ekonomiski izdevīgu smilts un grants izmantošanu.

  Novada aktivitātes:

  Mālpils pagasta padomes un RAPLM apstiprinātajā teritorijas plānojumā paredzēta intensīva individuālā apbūve, kas ar pašvaldības aktivitātēm, piesaistot privātkapitālu var izraisīt iedzīvotāju skaita būtisku palielināšanos. Arī Mālpils pagasta teritorijas plānojuma grozījumi (2006.-2018.), kas tika apstiprināti 08.11.2006. gadā un iesniegti izskatīšanai RAPLM, paredz vērienīgas apbūves teritorijas un intensīvu individuālo apbūvi, Mālpilī un citos Mālpils pagasta ciemos. 2005. gadā Mālpils pagasta padome pieņēma lēmumu par mājokļu programmas izstrādi Mālpils pagasta teritorijā, vēlāk uzņēmās brīvprātīgo funkciju – mājokļu programmas realizāciju.

   

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi