Šodien ir sestdiena,  16. decembris - Alvīne
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • ĶEKAVAS NOVADS


            

  Novada izveidošanas gads: 2009

  Teritoriālās vienības: Baložu pilsēta, Daugmales pagasts, Ķekavas pagasts

  Novada centrs: Ķekava

  Teritorijas platība: 273,26 km2

  Iedzīvotāju skaits: 22 412 (2013.)

  Mājas lapa: www.kekava.lv

  Domes priekšsēdētāja: Viktorija BAIRE

  Novada teritorija: 

  Ķekavas pagasts atrodas Latvijas centrālajā daļā, Baldones - Vecumnieku paugurlīdzenumā. Vēsturiskās attīstības gaitā Ķekavas pagasts ir kļuvis par vienu no lielākajiem pagastiem Latvijā. Tas sākas no Rīgas pilsētas robežas pagasta teritorijas ziemeļos un stiepjas aptuveni 20 kilometru garumā gar Rīgas - Bauskas šoseju salīdzinoši šaurā joslā. Ķekavas pagasta teritorija ziemeļaustrumos robežojas ar Salaspils pilsētas lauku teritoriju, austrumos – ar Daugmales pagastu, dienvidos – ar Baldones pilsētas lauku teritoriju un Iecavas novadu, dienvidos un rietumos – ar Olaines pagastu un ziemeļrietumos – ar Baložu pilsētu. Pagasta austrumu puses robeža stiepjas gar Daugavas un tās attekas – Sausās Daugavas kreiso krastu. To šķērso vairākas mazās upes – Ķekava, Misa, Olekte, Titurga, Tāmurga, Bērzene, Dobupīte, Sūnupīte, no kurām lielākās ir Ķekavas un Misas upes. Visas šīs upes ir tikušas regulētas, iztaisnotas un pielāgotas meliorācijas vajadzībām. Padomju laikos mākslīgi izbūvētais kanāls, kas savieno Daugavu un Misu, pašreiz vairs nepilda savas sākotnēji plānotās funkcijas un darbojas kā grāvis meliorācijas ūdeņu savākšanai un aizvadīšanai. Ķekavas novadā ir vairākas ēkas ar kultūrvēsturisku nozīmi - Doles Tautas nams (bij. Doles Saviesīgās biedrības nams), Doles pagasta un tiesas nams/ Doles - Ķekavas 6-klasīgā pamatskola u.c. vietējas nozīmes valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi - Depkina muižas apbūve un parks, vairāki kapu pieminekļi Katlakalna un Ķekavas kapos.

  Novada simboli: Doles Tautas nams, Konfesiāli Luteriskā baznīca Odukalnā, Rāmavas muiža

   

  Galvenie dati par pašvaldību:

  Veidojot demokrātisku un atbildīgu Ķekavas novada pašvaldības darbu, pašvaldībai ir svarīgi nodrošināt iespēju novada iedzīvotājiem iesaistīties pašvaldības lēmumu pieņemšanas procesā. Lai to īstenotu, pašvaldība ir atvērta sadarbībai ar nevalstiskajām organizācijām, dažādām institūcijām un sabiedrības grupām, aicinot tās piedalīties pašvaldības organizētajās sabiedriskajās apspriešanās, diskusijās un darba grupās, kā arī citos līdzdalības pasākumos. Pašvaldība arī sniedz lielu finansiālo ieguldījumu kultūras pastāvēšanas nodrošinājumam.

  Daba:

  Dabas mantojums pagasta ģeogrāfiskajā teritorijā ir ainavas dažādība, vietējo un introducēto sugu dižkoki, Daugava, mazās upes, meži, purvi, ielejas un kraujas. No īpaši aizsargājamām dabas teritorijām Ķekavas pagastā atrodas valsts nozīmes dabas piemineklis - Katlakalna priedes. Tas ir dendroloģisks stādījums 13,6 ha platībā, sils. Dabīgais meža masīvs papildināts ar 84 veidu svešzemju augu sugu stādījumiem. Latvijas Vides Aģentūras dižkoku datu bāzē Ķekavas pagastā ir reģistrēti 15 dižkoki, no kuriem vairums atrodas Rāmavas muižas parkā vai tā tuvumā. Ķekavas pagasta ainava ietver sevī gan Rīgas pilsētas pievārtei raksturīgās apbūves iezīmes, gan izteiktu lauku apvidus ainavu. Visbūtiskāk pagasta ainavu raksturo Daugavas lejteces nepārveidotā posma ieleja ar Doles salu un Daugavas mākslīgais uzstādinājums - Rīgas HES ūdenskrātuve, kuras uzbēruma ainava ir iespaidīga, mākslīgi veidota plastiska zemes forma kā pļava bez stādījumiem. Pašas Daugavas upes ainava ir klusa - tajā nav intensīvam tūrismam un biznesam raksturīgo elementu - kuģu, jahtu, laivu un piestātņu. Kopējā pagasta platība ir 20 091 ha. Dominējošais zemes lietošanas veids ir meža zemes, kas aizņem aptuveni 10 tūkstoši ha jeb 50% no kopējās zemes platības. Būtisks zemes izmantošanas veids ir arī lauksaimniecības zemes, kas aizņem aptuveni 9 tūkstoši ha jeb 43,5% no kopējās zemes platības pagastā.

  Novada aktivitātes:

  Ķekavas pagasts ir Rīgas piepilsētas pagasts ar lielāko iedzīvotāju kopskaitu starp Latvijas pagastiem, bet bezdarba līmenis ir viens no zemākajiem Latvijā.  Mūsdienās Ķekavas pagasts ir strauji augošs un aktīvs pagasts, kurā uzņēmējdarbība attīstās vairākos virzienos – ir gan ražotāji, gan pakalpojumu sniedzēji un liels skaits tirdzniecības uzņēmumu. Ir darba vietas vietējiem iedzīvotājiem, ir nodokļi valstij un pagastam - ir attīstība. Viena no ievērojamākajām novada uzņēmējdarbības aktivitātēm ir putnu fabrika "Ķekava." Tās pamatakmens tika ielikts 1964.gadā. 1974.gads bija pirmais, kad putnu audzētāji varēja teikt: '"Fabrika ir uzcelta!" – bija pabeigta fabrikas pirmā kārta 77 ha lielā teritorijā. Mūžseno strīdu par to, kas īsti bija pirmais – vista vai ola – Ķekavā nešaubīgi izšķīra vistas labā.

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi