Šodien ir pirmdiena,  18. decembris - Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  

   

  KRIMULDAS NOVADS


      

  Novada izveidošanas gads: 2009

  Teritoriālās vienības: Krimuldas pagasts, Lēdurgas pagasts

  Novada centrs: Ragana

  Teritorijas platība: 338,7 km2

  Iedzīvotāju skaits: 5609 (2013.)

  Mājas lapa: www.krimulda.lv

  Domes priekšsēdētājs: Linards KUMSKIS

   Novada teritorija:

  Krimuldas pagasts piekļaujas Siguldai un Gaujai un ir senais lībiešu apdzīvotais apgabals – vistālākais Rīgas rajona ZA nostūris, kur tas robežojas ar Limbažu un Cēsu rajonu; tas aizņem Gaujas labo krastu no Braslas līdz Lojas ietekai. Pagasta administratīvais centrs ir Ragana, kas atrodas autoceļu krustcelēs. Krimuldas pagasts atrodas 35 km attālumā no Rīgas, ērtas sasniedzamības attālums no citiem centriem – Valmiera 48 km., Cēsis 30 km., Limbaži 41 km., robežojas ar Siguldas pilsētu. Attālums līdz jūrai 25 km. Attīstītais ceļu tīkls nosaka ērtas nokļūšanas iespējas pagasta teritorijā un ārpus pagasta, sabiedriskā transporta pieejamību un kustības biežumu – sabiedriskā transporta kustība nodrošina tiešas nokļūšanas iespējas uz Rīgu, Valmieru, Cēsīm, Limbažiem, Valku, Rūjienu.

  Novada simboliTuraidas muzejrezervāts, Lēdurgas dendroparks, Krimuldas baznīca

    

  Galvenie dati par pašvaldību:

  Krimuldas pagasta padomē darbojas 9 deputāti. Ir izveidotas 4 pastāvīgās komitejas.  

  Daba: 

  Novada apkārtne ir bagāta ar ūdeņiem - teritorijai cauri tek Aģes un Braslas upes, ir daudz ezeru: Aijažu, Salas, Melnezers, Aunīškalna, Melnais, Aģes, Knīderu dzirnavu un Lēdurgas dzirnavu ezers. Krimuldas pagasta teritorijā atrodas 170 ha Inčukalna pazemes gāzes krātuves – šobrīd vienīgā Baltijā un trešā lielākā Eiropā dabiska gāzes krātuve. Puse pagasta teritorijas atrodas Gaujas Nacionālā parka robežās. Gaujas senleja (pagasta rietumu daļā) un tās pieteku ieleju ainava atzīta par Eiropas nozīmes dabas veidojumu. Krimuldas pagastā atrodas 44 nozīmīgi dabas un vēstures objekti, t.sk. 20 kultūrvēsturiskie pieminekļi, no kuriem 11 ir valsts nozīmes pieminekļi. Turaidas muzejrezervāts ir apmeklētākais un viens no populārākajiem tūrisma objektiem Latvijā. To apmeklē arī mūsu valsts oficiālie viesi, jo muzejs iekļauts protokola sastāvā. Muzejs organizē Latvijas un arī starptautiska mēroga kultūras pasākumus.(www.turaida-muzejs.lv). Muzejrezervāta teritorijā ierīkotas vairākas dabas takas, kuru garums sniedzas no pāris simts metriem līdz kilometram. Atšķirīgs ir arī kāpienu stāvums, tāpēc ikviens var izvēlēties sev piemērotu pastaigas maršrutu. Takas vijas pa pilskalna un Dainu kalna nogāzēm. Ejot pa tām, var iepazīt retus augus, izpētīt ūdeņu ceļus, ieraudzīt smilšakmens atsegumus, pils aizsargsienas un torņus no jauniem, neierastiem skata punktiem.

  Novada aktivitātes: 

  Krimuldas pašvaldība aktīvi iesaistās dažādos Eiropas Savienības projektos un to īstenošanā, kā piemēram 2010.gada decembra beigās tiks īstenots Eiropas Reģionālās attīstības (ERAF) projekts „Krimuldas novada izglītības iestāžu informatizācija.” Projekta ietvaros tiek veikta lokālo datortīklu attīstība, kā arī jau iegādāti 30 datori un 2 projektori. Novada skolas – Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskola, Krimuldas vidusskola un Turaidas pamatskola tiek nodrošinātas ar atbilstošu infrastruktūru, kas veicina plašāku un efektīvāku informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošanu izglītības iestādēs, tādejādi uzlabojot izglītības kvalitāti un efektivitāti. Pēc novada skolu direktoru sniegtās informācijas, projekts radīs iespēju skolās ieviest e-klasi, tādejādi aizstājot tradicionālās papīra dienasgrāmatas un uzlabojot komunikāciju ar skolēnu vecākiem. Otrs ERAF projekts, kas uz doto brīdi tiek īstenots Krimuldas novadā ir "Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana Krimuldas vidusskolā.” Projekta ietvaros paredzēta 4 mācību kabinetu (ķīmija, fizika, bioloģija un matemātika) un 3 sagatavotavu (ķīmija, fizika un dabaszinības) renovācija, kopā 7 telpas. Atbilstoši Vispārējo vidējo izglītības iestāžu dabaszinātņu kabinetu mācību aprīkojuma sarakstam tiks iegādātas iekārtas, piederumi un aprīkojums. Tiks izveidota 21 darbavieta ar stacionārajiem datoriem un 4 darbavietas ar mobilajiem datoriem. Tiks iegādāti skolēnu un skolotāju krēsli, galdi, laboratorijas galdi un skapji aprīkojuma glabāšanai. Projekta vispārīgais mērķis ir vispārējās vidējās izglītības kvalitātes paaugstināšana prioritārajos mācību priekšmetos Krimuldas pagastā.

   

   

   Foto: Dziedava

   

   

   

   

   

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi