Šodien ir pirmdiena,  18. decembris - Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • KANDAVAS NOVADS


      

  Novada izveidošanas gads: 1999

  Teritoriālās vienības: Kandavas pilsēta, Cēre pagasts, Matkules pagasts, Vānes pagasts, Zantes pagasts, Zemītes pagasts

  Novada centrs: Kandavas pilsēta

  Teritorijas platība: 649 km2

  Iedzīvotāju skaits: 9605 (2013.g.)

  Mājas lapa: www.kandava.lv

  Domes priekšsēdētāja: Inga PRIEDE

  Novada teritorija:

  Kandava – viena no skaistākajām Kurzemes mazpilsētām, kuras bruģētās ieliņas ikvienu vilina izpētīt vecpilsētas noslēpumainību, uzkāpt Bruņinieku pilskalnā, apskatīt nostāstiem bagāto Pulvertorni, pastāvēt uz Latvijā vecākā akmens mūra tilta un tālāk doties iepazīt gleznaino Abavas ieleju, kas ir viena no senās Kursas visizteiksmīgākajām upju ielejām Latvijā, un kas izsenis tiek dēvēta par „Kurzemes Šveici”, jo tā ir bagāta ar stāvām nogāzēm, alām un smilšakmeņu atsegumiem. Garo gadsimtu ritumā Kandavas novada teritorija vairākkārt mainījusi savas robežas – gan apvienojusies, gan sadalījusies, gan iegūstot pastāvību, gan iekļaujoties citu administratīvo teritoriju sastāvā. Kandavas novads, kas atrodas Kurzemes austrumu daļā, 102 km no Ventspils, 97 km no Rīgas, 60 km no Kuldīgas, 30 km no Talsiem un 28 km no Tukuma, Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā 2009. gada 1. jūlijā atkal mainīja savas robežās. Pirmais novads valstī, kurā līdz šim bija apvienojušies Cēres, Matkules, Zemītes, Kandavas pagasti un Kandavas pilsēta, pēc 2009. gada 1. jūlija paplašinājās ar Vānes un Zantes pagastiem. Ņemot vērā Kandavas teritoriālo izvietojumu - novads neatrodas lielpilsētu tuvumā, liela daļa novada teritorijas atrodas īpaši aizsargājamā teritorijā „Abavas senleja”, kā galvenie uzņēmējdarbības virzieni ir šeit tirdzniecība un tūrisms.

  Novada simboli: Kandavas baznīca, Kandavas tilts, Velnakmens un Velnala

            

  Galvenie dati par pašvaldību:

  Kandavas pašvaldība nodrošina 11 izglītības iestāžu darbu – novadā darbojas viena pirmskolas izglītības iestāde, piecas pamatskolas, divas vidusskolas, trīs profesionālās ievirzes iestādes. Saskaņā ar Kandavas novada Izglītības pārvaldes datiem, uz 01.09.2009 skolēnu skaits novada izglītības iestādēs bija - 1456 skolēni, no tiem 487 skolēni papildus mācās arī profesionālās ievirzes skolās. Kandava veiksmīgi darbojas Eiropas Savienības mazo pilsētu hartā (Charter of European Rural Communities). Eiropas lauku pašvaldību harta (Charter of European Rural Communities) tika izveidota 1989.gadā Francijas pilsētiņā Cisse. No katras Eiropas valsts organizācijā tiek uzņemta viena pašvaldība – Latvijā tā ir Kandava. Kandavas novads hartā iesaistījās 2006. gadā. Viens no hartas pamatprincipiem – strādāt kopā neatkarīgi no politiskās un reliģiskās pārliecības. Organizācijas galvenais mērķis – iepazīt vienam otru, izzināt katras valsts iedzīvotāju ikdienu, tradīcijas un veicināt sadarbību starp iestādēm, organizācijām un uzņēmējiem.

  Daba:

  Kandavas novada ģeopolitiskais stāvoklis, bagātais dabas un kultūras mantojums noteicis šīs teritorijas daļēju atrašanos īpaši aizsargājamā kultūrvēsturiskā teritorijā „Abavas ieleja” (izveidota ar MK rīkojumu Nr. 251, 02.07.1996). Kandavas novads ietilpst arī dabas parka „Abavas Senleja” teritorijā. Dabas parka teritorija aptver gan esošo „Abavas Ieleja” teritoriju, ietverot visu Kandavas pilsētu un papildus esošajam platības no Kandavas un Matkules pagastiem. Kandavas novadā ir vairākas valsts nozīmes īpaši aizsargājamās dabas teritorijas – dabas parks „Abavas senleja”, dabas liegums „Čužu purvs” un vairāki aizsargājami dabas pieminekļi, tai skaitā 33 valsts nozīmes īpaši aizsargājamie koki. Pateicoties neskartās dabas savdabībai un vēsturiskajam mantojumam, novads var pārsteigt tūristus un viesus ar unikāliem tūrisma produktiem – dabas takām, kuras dod iespēju apskatīt vienīgo krūmu čužas atradni valstī, izbaudīt sēravotu dziednieciskās īpašības, kā arī izzināt Kandavas vecpilsētas vēsturiskos līkločus.  

  Novada aktivitātes:

  Kandava aktīvi darbojas Eiropas lauku pašavaldību hartā (Charter of European Rural Communities). Hartas devīze “Ļaudis satiek ļaudis” (People meet people), tās mērķis ir izveidot draudzības tīklu starp Eiropas valstīm. Organizācija nav politiska rakstura un ar politiskiem mērķiem. Eiropas lauku pašvaldību harta ir iespēju lauku pašvaldību iedzīvotājiem iepazīt citu valstu iedzīvotājus, iepazīties ar citu valstu kultūru, paradumiem, dzīvi konkrētā valstī. Katru gadu hartas valde organizē visu dalībvalstu tikšanos vienā no Eiropas valstīm. Pagājušajā gadā tā bija Čehija, šogad tikšanās plānota Polijā, 2011. gadā Īrijā, savukārt 2012. gadā Latvijā - Kandavā. Tāpat katru gadu dažādās valstīs tiek organizētas „mazās” tikšanās, kurās dalībvalstis dalās pieredzē par jautājumiem dažādās nozarēs. Organizācijas rīkotajos pasākumos dalībvalstu uzturēšanās izmaksas sedz harta, savukārt, ceļa izdevumi tiek apmaksāti procentuāli. Kopš pagājušā gada hartas valde ir nolēmusi organizācijas darbībā iesaistīt dalībvalstu jauniešus. Lai aktivizētu jauniešu piesaisti tika nozīmētas dalībvalstu jauniešu kontaktpersonas, kuras uzdevums ir popularizēt hartas darbību jauniešu vidū, plānot jauniešu sadarbību un piedalīties starptautiskos projektos. 2010.gadā Hartas dalībvalstu jaunieši tiksies Kandavā.

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi