Šodien ir pirmdiena,  18. decembris - Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • GARKALNES NOVADS


        

  Novada izveidošanas gads: 2006.g.  

  Teritoriālās vienības: Garkalnes pagasts

  Teritorijas platība: 150,5 km2

  Novada centrs: Berģi

  Iedzīvotāju skaits: 7821 (2013. g.)

  Mājas lapa: www.garkalne.lv

  Domes priekšsēdētājs: Mārtiņš Gunārs BAUZE - KRASTIŅŠ


  Novada teritorija

  Vēsturiskie dokumenti liecina, ka Garkalnes novada administratīvā teritorija ir veidojusies teritoriālās reformas rezultātā Padomju varas gados. Uz 1941.gada 21.jūliju novada zemes ietilpa Rīgas apriņķa Ādažu un Ropažu pagastos. Kā pagastu robeža bija Krievupīte. Pēckara gados, atdaloties Ādažu un Ropažu pagastiem, izveidojās Garkalnes pagasts. 2006.gada 21. martā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 209 (Izdoti Rīgā, 2006. gada 21. Martā) Rīgas rajona Garkalnes pagasta administratīvā teritorija tiek pārveidota par Garkalnes novada administratīvo teritoriju. 19.gs. plāni un vēsturiskie apraksti liecina, ka tika atdalītas zemes no Berģu (Berghof) un Bukultu muižām, aptuvenā robeža gāja gar Pleskavas šoseju. Pirmie saimniecību zemes plāni tapuši tikai 19.gs. deviņdesmitajos gados. Mūsdienās Garkalnes novadā izveidojušies 13 ciemi: Garkalne, Langstiņi, Upesciems, Berģi, Baltezers, Priedkalne, Bukulti, Makstenieki, Skuķīši, Amatnieki, Sunīši, Priežlejas un Suži.

  Novada simboli

  Venču ezers, Lielais Baltezers, Garkalnes karjers

      

  Galvenie dati par pašvaldību

  2009. gada Garkalnes novada domes vēlēšanas notika 6. jūnijā 2009. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanu ietvaros. Vēlēšanās Garkalnes novada domē tika ievēlēti 15 deputāti. Vēlēšanās piedalījās 10 kandidātu saraksti, kas veidoti no 128 kandidātiem. Garkalnes novadā vēlēšanas notika 1 iecirknī.

  Daba

  Novada apdzīvotie ciemi atrodas atstatus viens no otra, kurus atdala plašas mežu teritorijas. Tas veido novada zaļo tēlu. Mežos dzīvo ļoti daudz dzīvnieku, aizsargājumu putnu, tai skaitā zaļā vārna, kuras dēļ paredzētas arī lieguma teritorijas. Garkalnes novada mežos atrodas liels skaits ezeru. 72% novada platības aizņem meži. Teju 50% zemes teritorijas īpašnieks ir Rīgas pilsētas pašvaldība „Rīgas meži”. Rīgas pilsētas mežu fondā ietilpst 370ha no dabas lieguma teritorijas, kuras saimnieciskā darbība ir ierobežota. Garkalnes novadā atrodas tādas upes kā Lielā Jugla, Mazā Jugla (kā robežupe starp Garkalnes novadu un Stopiņu novadu), Krievupe, Jugla, nelielā upes posmā Tumšupe. Lielākie ezeri novadā ir Lielais Baltezers, Langstiņu ezers, Lielais Jūgezers un Upesciema dīķis. Garkalnes novada austrumu daļā atrodas Maltuves purvs.

  Novada aktivitātes

  Veicinot kultūras tradīciju saglabāšanu un jaunradi, novada kultūras namā darbojas mākslinieciskās pašdarbības pulciņi bērniem un pieaugušajiem. Pašvaldības teritorijā radoši darbojas Garkalnes novada pensionāru padome, organizējot gan izstādes, gan interesantas tikšanās ar sabiedrībā zināmiem un populāriem cilvēkiem. Novadā darbojas Upesciema un Garkalnes bibliotēkas, kurās ir bezmaksas pieejams internets ikvienam iedzīvotājam, kā arī katru mēnesi tiek iegādātas jaunas grāmatas. Novadā darbojas divas pamatskolas Berģu un Garkalnes, un pirmsskolas izglītības iestāde „Skudriņas”. Pašvaldība 2007.gadā 25% no budžeta izdevumiem ir investējusi izglītības iestāžu attīstībai, tādā veidā nodrošinot novadā dzīvojošos skolas un pirmsskolas vecuma bērnus ar mācību telpām, kuras atbilst spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Pirmsskolas izglītības iestādē „Skudriņas” ir turpināta bērnu rotaļu laukumu labiekārtošana un žoga izbūve, kā arī turpināta bērnu spēļu un rotaļu laukumu labiekārtošana Garkalnē, Berģos un Upesciemā. Novada Dome pašvaldības teritorijā dzīvojošos nodrošina ar bezmaksas informatīvo izdevumu „Garkalnes Novada Vēstis”, kurš informē iedzīvotājus par aktualitātēm novadā.
   

   

   

   

   

   

   

   Foto: Dziedava

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi