Šodien ir sestdiena,  16. decembris - Alvīne
Decembris, 2017  
P O T C Pk S Sv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • OGRES NOVADS


      

  Novada izveidošanas gads: 2009

  Teritoriālās vienības: Krapes pagasts, Ķeipenes pagasts, Lauberes pagasts, Madlienas pagasts, Mazozolu pagasts, Meņģeles pagasts, Ogres pilsēta, Ogresgala pagasts, Suntažu pagasts, Taurupes pagasts

  Teritorijas platība: 993,4 km2

  Novada centrs: Ogres pilsēta

  Iedzīvotāju skaits: 37 951 (2013.g.)

  Mājas lapa: www.ogresnovads.lv

  Domes priekšsēdētājs: Egils HELMANIS

  Novada teritorija:

  Līdzšinējais Ogres rajons no šā gada 1. jūlija sadalīts četros novados: Ogres novads, Ikšķiles novads, Ķeguma novads, Lielvārdes novads. Novada administratīvais centrs – Ogres pilsēta izvietojusies Daugavas labajam krastam raksturīgā osu grēdu veidotā reljefa vietā. Tāpat arī teritorijas austrumdaļa – Taurupes, Mazozolu pagasti, ir izteikti pauguraini, jo ir daļa no Vidzemes Centrālās augstienes, vidējais augstums te ir 90 m virs jūras līmeņa. Jaunā novada teritorijas platība ir 993,4 km2 (Krapes pagasts - 72,7 km2, Ķeipenes pagasts - 87,2 km2, Lauberes pagasts - 80,3 km2, Madlienas pagasts - 168 km2, Mazozolu pagasts - 97 km2, Meņģeles pagasts - 89,7 km2, Ogres novads - 111,6 km2, Suntažu pagasts - 160,5 km2, Taurupes pagasts - 126,4 km2). Pārējā novada teritorija piekļaujas Viduslatvijas zemienei un lielākoties veido viļņotu līdzenumu. Novada austrumdaļā, Krapes pagastā, atrodas lielais Lobes ezers, savukārt Ķeipenes pagastā – Pečora un Plaužu ezeri. Ar 39 117 iedzīvotājiem Ogres novads ir vislielākais novads Latvijā iedzīvotāju skaita ziņā. 


  Novada simboli: Dabas parks "Ogres Zilie Kalni", vienlaidus lokveida tilts pār Ogres upi, Ančiņu Velna akmens, Ogres Luteriskā baznīca,

      

  Galvenie dati par pašvaldību:

  Ogres novada dome atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam sastāv no 17 deputātiem. Ogres novada dome vēlēšanām reģistrēti 10 politisko partiju un partiju apvienību deputātu kandidātu saraksti. Likumā noteikto piecu procentu barjeru pārvarēja un deputātu vietas domē ieguva 7 saraksti. Pirmajā jaunievēlētās domes sēdē 2009. gada 1. jūlijā deputāti par Ogres novada domes priekšsēdētāju ievēlēja Edvīnu Bartkeviču. Pašvaldības galvenās funkcijas nosaka likums “Par pašvaldībām”, pamatojoties uz šī likuma prasībām, dome organizē darbu novada administratīvajā teritorijā, šim nolūkam mērķtiecīgi izmantojot pašvaldības budžeta līdzekļus. Prioritārie darbības virzieni ir:  izglītība; iedzīvotāju sociālā nodrošināšana; komunālo pakalpojumu kvalitātes un mājokļu uzlabošana; novada infrastruktūras sakārtošana; uzņēmējdarbības attīstība.

  Daba:

  Ogres novada teritorijā iestiepjas divi – Ogres Zilo kalnu un Ogres upes ielejas - dabas parki. Ogres pilsētā kā smaile no Ikšķiles novada iesniedzas Zilo kalnu dabas parka austrumdaļa ar platību 22,5 ha, pārējie 287,4 ha ietilpst Ikšķiles novadā un pieder Rīgas pašvaldības aģentūrai. Ogres upes ielejas dabas parks sākās lejpus Ērgļiem un Ogres novadā iestiepjas  un pēc 120 km beidzas pie Ogresgala. Novada teritorijā ir daudz mežainu apvidu un nelielu upju (Lobe, Abza, Līčupe, Aviekste, Mazā Jugla, Ranka u.c.). 
   

  Novada aktivitātes:

  Ogres pilsēta atrodas ļoti izdevīgā pozīcijā, jo tai ir labs ģeogrāfiskais izvietojums un ērti pieejamas infrastruktūras. Līdz ar to, tas varētu sekmēt sociālekonomisko attīstību, kā arī iedzīvotāju skaita pieaugumu tuvākajā laikā. Cauri pilsētas teritorijai iet Rīgas-Daugavpils autoceļš, kā arī elektrificēta dzelzceļa līnija, kas nodrošina iedzīvotāju mobilitāti. Gar pilsētu ir izbūvēts valsts nozīmes gāzes vads, ko izmanto arī Ogre. No Pļaviņu un Ķeguma spēkstacijām gar pilsētu iet augstsprieguma elektrolīnijas, kas saimniecībai attīstoties arī nākotnē nodrošinās pieaugošo pieprasījumu pēc elektroenerģijas. Ogrei ir un būs svarīga nozīme valsts transporta struktūrā un pilsētā ir koncentrējušās daudzas pārvaldes, izglītības, kultūras, tirdzniecības, finanšu un cita veida iestādes. Pilsētas sniegtos pakalpojumus izmanto ne tikai Ogres novada iedzīvotāji. Labvēlīgie dabas un biznesa attīstības apstākļi Ogrē, līdzīgi kā tas ir attīstītajās valstīs, rada priekšnoteikumus moderno tehnoloģiju attīstībai, kas izpaužas kā tehnoloģisko parku veidošanās, kuros, sekojot jaunākajām laikmeta tendencēm, zinātnes sasniegumi un atklājumi tiek salīdzinoši ātrā laikā ieviesti ražošanā. Savukārt tas, asas konkurences apstākļos ļauj īsākos termiņos izmantot pēdējos atklājumus un veiksmīgi attīstīties brīvā tirgus apstākļos. Ogre veidojas arī par savdabīgu Latvijas mēroga informācijas tehnoloģijas “e-pilsētu”, jo pilsētā aktīvi darbojas Ogres Interneta centrs, kas visa rajona iedzīvotājiem un iestādēm piedāvā kvalitatīvus un ekonomiski izdevīgus pieslēgumus internetam, izmantojot arī modernākās tehnoloģijas. Ogres rajonā arī  tiek veidotas jaunas SAF maģistrālās interneta pieslēguma līnijas, kas vēl efektīvāk ļaus apkalpot skolas, bibliotēkas, kultūras iestādes, arī pašvaldības un to struktūrvienības. 

   

   
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi