Šodien ir ceturdiena,  29. septembris - Miķelis, Mikus, Miks, Mihails
Septembris, 2016  
P O T C Pk S Sv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
AIZVĒRT
Galvenā lapa

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Sākusies pieteikšanās reģionālo biznesa ideju konkursam “Biznesa ekspresis”
26.09.2016
No šodienas, 26. septembra, sākas pieteikšanās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajam reģionālo biznesa ideju konkursam “Biznesa ekspresis”. Konkursa mērķis ir atrast un pilnveidot labākās biznesa idejas visas Latvijas ietvaros, tādejādi sekmējot uzņēmējdarbības attīstību reģionos un veicinot interesi par uzņēmējdarbību kopumā.
BalticFlows projekta ietvaros izstrādātie dokumenti.
26.09.2016
Tuvojoties 7. Ietvara programmas līdzfinansētā projekta "Lietus ūdeņu apsaimniekošana un uzraudzība Baltijas Jūras sateces baseinā / BalticFlows" noslēgumam, aicinām iepazīties ar projekta ietvaros sagatavotajiem dokumentiem.
Rīgas plānošanas reģiona, tās pašvaldību un iestāžu projekti tiek Interreg programmas 2.kārtā ideju atlasē
16.09.2016
Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam Uzraudzības komiteja Uzraudzības komitejas sanāksmē ir atlasījusi 75 projektu idejas pilna projektu pieteikumu izstrādāšanai un iesniegšanai 2.konkursa 2.kārtā. 11 projektos kā partneri piedalās Rīgas plānošanas reģions (RPR), reģiona pašvaldības un to iestādes.
Par deinstitucionalizācijas projektu RPR eksperte piedalās radio un TV
15.09.2016
Deinstitucionalizācijas projekta ietvaros Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Deinstitucionalizācijas projekta vadītāja Annele Tetere viesojās Latvijas radio 1 raidījumā "Kā labāk dzīvot", Latvijas radio 4 raidījumā "Diena pēc dienas", LTV7 raidījumā "Dzīve šodien" un Pervij Baltijskij Kanal rīta programmā, lai izstāstītu par projekta aktualitātēm.
URBACT III projekta CHANGE! Rīgas plānošanas reģiona vietējā atbalsta grupa tiekas Sarkandaugavā
30.08.2016
Šī gada 19.augustā vienā no Rīgas pilsētas aktīvajām apkaimēm – Sarkandaugavā, Aldara Alus muzejā sadarbībā ar Sarkandaugavas attīstības biedrību un Aldara Alus muzeju notika Rīgas plānošanas reģiona (RPR) organizēta sadarbības programmas URBACT III projekta CHANGE! vietējās atbalsta grupas (ULSG) tikšanās.
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  4613 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi