Šodien ir piektdiena,  24. februāris - Diāna, Dina, Dins
Februāris, 2017  
P O T C Pk S Sv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
AIZVĒRT
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 • Kopā portālu apmeklējuši
  6438 viesi
  Galvenā lapa

  LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

  Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

  Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

  Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

  Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

  Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

   
  Jaunumi
  Raganā un Jūrmalā notiks informatīvi semināri par jauno Publisko iepirkumu likumu
  09.02.2017
  Šī gada 1.martā stāsies spēkā jaunais Publisko iepirkumu likums, kas paredz virkni būtisku izmaiņu publisko iepirkumu rīkošanā. Tādēļ, lai informētu par aktualitātēm, Iepirkumu uzraudzības birojs IUB) sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu (RPR) rīko seminārus Raganā un Jūrmalā.
  Notiek pirmā reģiona DI vadības grupas sanāksme
  30.01.2017
  Šodien uz pirmo sanāksmi sanāca Rīgas plānošanas reģiona Deinstitucionalizācijas (DI) projekta vadības grupa
  Deinstitucionalizācijas projekta īstenošanā iesaistās arī Jūrmala
  16.01.2017
  Deinstitucionalizācijas projektā iesaistījusies arī Jūrmalas pašvaldība, kas nozīmē, ka projekts tiek īstenots 29 Rīgas plānošanas reģiona (RPR) pašvaldībās.
  Aptauja: Pašvaldības neatbalsta priekšlikumu mainīt teritoriālo iedalījumu uz 16 sadarbības teritorijām
  05.01.2017
  Saskaņā ar Rīgas plānošanas reģiona (RPR) veikto aptauju, vairums reģiona pašvaldību – 96% - atbalsta šī brīža valsts administratīvi teritoriālo iedalījumu piecos plānošanas reģionos un neredz pamatojumu nepieciešamībai mainīt līdzšinējo teritoriālo iedalījumu uz 16 sadarbības teritoriju izveidi, apšaubot tā priekšrocības.
  Sākas trešais projektu pieteikumu konkurss finansējuma saņemšanai pārrobežu sadarbības projektiem
  05.01.2017
  Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam ietvaros sākas trešais projektu pieteikumu konkurss finansējuma saņemšanai pārrobežu sadarbības projektiem, kuri tiek ieviesti kopā ar partneriem no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas, tai skaitā Ālandu salām.
   
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi