Šodien ir otrdiena,  30. augusts - Alvis, Jolanta, Samanta
Augusts, 2016  
P O T C Pk S Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
AIZVĒRT
Galvenā lapa

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Pirmais starptautiskais vebinārs par zaļo publisko iepirkumu
25.08.2016
Rīgas Plānošanas Reģions un Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas enerģētikas aģentūra”, kas Latvijā ievieš starptautisko projektu “Zaļā publiskā iepirkuma atbalsta institūcijas inovatīvām un ilgtspējīgām institucionālām pārmaiņām” (GreenS), aicina visus interesentus 2016.gada 14.septembrī tiešsaistē skatīt GreenS projekta pirmo starptautisko vebināru, kas būs veltīts zaļā publiskā iepirkuma ieviešanas veicināšanai.
Darba meklētājiem iespēja paplašināt savas iespējas darba tirgū
27.07.2016
Jau decembrī visiem darba meklētājiem, kas vēlas pilnveidot vispārējās prasmes un padziļināt zināšanas jomās, kuras ir svarīgas darba tirgū. Būs brīvi pieejama mājaslapa http://www.job-yes.eu/, kurā tiks publicēti digitalizēti mācību materiāli cilvēku konkurētspējas paaugstināšanai.
Labklājības ministrija skaidro Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībām Deinstitucionalizācijas projekta gaitu
04.07.2016
Labklājības ministrija šonedēļ tikās ar Rīgas plānošanas reģiona (RPR) pašvaldībām, Valsts sociālās aprūpes centriem un Bērnu sociālās aprūpes centriem, lai pārrunātu Deinstitucionalizācijas projekta aktualitātes un atbildētu uz jautājumiem
Rīgas plānošanas reģions aicina pašvaldības uz tikšanos ar Labklājības ministriju par Deinstitucionalizācijas projektu
27.06.2016
Rīgas plānošanas reģions (RPR) šī gada 29.jūnijā plkst.10.00 Rīgas domes sēžu zālē (Rātslaukums 1, Rīga) aicina pašvaldības, Valsts sociālās aprūpes centrus un Bērnu sociālās aprūpes centrus uz tikšanos ar Labklājības ministriju, lai pārrunātu Deinstitucionalizācijas projekta aktualitātes.
Iespaidi no Rakverē apskatītās “gudrās” ēkas
21.06.2016
Rīgas plānošanas reģions (RPR) kopā ar Carnikavas, Ādažu, Siguldas, Alojas un Olaines pašvaldību pārstāvjiem jūnijā viesojās Rakverē, kur pieredzes apmaiņā apmeklēja pirmo “gudrās” ēkas projektu Igaunijā.
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  4989 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi