Šodien ir piektdiena,  27. maijs - Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Maijs, 2016  
P O T C Pk S Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
AIZVĒRT
Galvenā lapa

LAIPNI LŪDZAM RĪGAS PLĀNOŠANAS REĢIONĀ!

Rīgas plānošanas reģions kā teritorija atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga, kas starptautiski atzīta par vienu no nozīmīgākajām metropolēm Baltijas jūras reģionā. Reģiona teritorijā ietilpst Rīga, Jūrmala, kā arī Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni. Atrašanās Baltijas valstu centrā, uz robežas starp Eiropas un austrumzemju kultūrām izveidojusi Rīgas reģionu par tiltu starp dažādām valstīm un to iedzīvotājiem.

Reģionu raksturo daudznacionālā, dinamiskā galvaspilsēta Rīga, kurā organiski iekļāvušās dažādu tautu ietekmes, taču ne mazāk nozīmīgas ir gleznainās mazpilsētas - Limbaži, Tukums, Ogre, kūrortpilsētas Jūrmala un Sigulda, kā arī industrializācijas neskartā lauku vide.

Saskaņā ar Reģionālās attīstības likuma prasībām Rīgas plānošanas reģions kā iestāde ir atvasināta publiskā persona /valsts iestāde/, ko pārrauga Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Plānošanas reģiona lēmējinstitūcija ir Rīgas plānošanas reģiona attīstības padome (RPRAP), ko ievēl visu plānošanas reģionā ietilpstošo vietējo pašvaldību vadītāju kopsapulcē no attiecīgo pašvaldību deputātiem. Rīgas plānošanas reģiona padomē ir ievēlēti 35 locekļi.

Rīgas plānošanas reģiona darbību nosaka tā nolikums. Plānošanas reģiona funkcijas ir noteiktas Reģionālās attīstības likumā. Saskaņā ar RPRAP nolikumu ir izveidota Rīgas plānošanas reģiona administrācija, kam ir reģiona izpildinstitūcijas loma.

Lai nodrošinātu koordināciju un sadarbību ar nacionālā līmeņa institūcijām un plānošanas reģionu valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu īstenošanā, Rīgas plānošanas reģionā izveidota Sadarbības komisija, kuru vada padomes priekšsēdētājs.

 
Jaunumi
Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē pārrunās situāciju uz Latvijas autoceļiem
23.05.2016
Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Attīstības padomes sēdē, kas notiks šī gada 24.maijā, pašvaldību pārstāvji pārrunās ar VAS “Latvijas valsts ceļi” situāciju uz autoceļiem reģionā.
Rīgas plānošanas reģions rīko ekspertu diskusiju par akadēmisko pilsētiņu lomu zināšanu urbanizācijā Pārdaugavā
20.05.2016
Rīgas plānošanas reģions (RPR), īstenojot Interreg Centrālbaltijas programmas projektu “Live Baltic Campus”, šī gada 24.maijā rīko semināru, kurā diskutēs par akadēmisko pilsētiņu jeb kampusu lomu zināšanu urbanizācijā Pārdaugavā. Tā būs jau otrā ekspertu tikšanās uzsāktajā diskusiju ciklā par kampusu veidošanos Rīgā.
2016.gada 12.maijā viesnīcā „Days Hotel Riga”, Rīgā norisinājās SIA “Ekodoma” rīkotā konference „Potenciāls enerģētikā šodien un rīt”.
16.05.2016
Šī gada marta nogalē spēkā stājās jaunais Energoefektivitātes likums, kas uzliek pašvaldībām, energoapgādes komersantiem un citiem uzņēmumiem virkni pienākumu. Konferences tematika bija veltīta jautājumam par to, kā šos pienākumus varam izpildīt, kādas ir mūsu iespējas un kādi ir nozīmīgākie nākotnes izaicinājumi.
Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika" neliela apjoma grantu shēmas projekts „Klimata izglītība visiem" noslēguma konference
12.05.2016
2016. gada 25. maijā, Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19, Lielā aulā notiks Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika" neliela apjoma grantu shēmas projekts „Klimata izglītība visiem" noslēguma konference
„Ar lietus ūdeni saistīto projektu rezultātu sanāksme”
10.05.2016
Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar Latvijas Vides un investīciju fondu aicina piedalīties BalticFlows projekta ietvaros organizētajā ar lietus ūdens saistīto projektu rezultātu sanāksmē, kas notiks š.g. 24. maijā no plkst. 9:50 – 13:00 Rīgas plānošanas reģiona sanāksmes telpā.
 
 
 
 
RPR projektu datu bāze  
 
 
Mēneša jautājums
Vai ekonomiskā krīze Latvijā ir beigusies?
 •  
   
  Jaunumi uz e-pastu

  Jautā administrācijai!
   
   
   
   
   
   
   
  Noderīgas saites
   
   
   
   
  Kopā portālu apmeklējuši
  6703 viesi
   
   
   
  © Rīgas plānošanas reģions. 2007. E-pasts: rpr@rpr.gov.lv
  Izstrāde: ALT RD Interneta risinājumi