LV  EN
Jaunumi
Lai kvalitatīvi apgūtu energoefektivitātes uzlabošanai piešķirto finansējumu, būvniecībā nepieciešams kvalificēts darbaspēks
29.04.2016
Ar nacionāla līmeņa konferenci ir noslēdzies projekts “BUILD UP Skills FORCE”, kuru ieviesa Rīgas, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales plānošanas reģioni kopā ar Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Vides investīciju fondu un Izglītības kvalitātes valsts dienestu. Noslēguma konferencē 27. aprīlī būvniecības un profesionālās izglītības nozaru pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar šo nozaru aktualitātēm Latvijā, par kurām runāja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Ekonomikas ministrijas (EM), Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) un Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) vadība. Konferences noslēgumā IZM, EM, LBS, LBA vadība kopā ar Labklājības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Celtnieku arodbiedrības vadību parakstīja Deklarāciju par profesionālās pilnveides izglītības programmu energoefektīvai būvniecībai un ēku atjaunošanai ieviešanu.
Izstrādāti plānošanas dokumenti energoefektīvas būvniecības profesionālās pilnveides izglītības programmu ilgtspējai
28.04.2016
Viens no projekta “BUILD UP Skills FORCE” svarīgākajiem uzdevumiem ir bijis izveidot stratēģiju, kā nodrošināt projekta ietvaros izstrādāto profesionālās pilnveides apmācību programmu ilgtspēju un reālu darbību nākotnē arī pēc projekta beigām. Šīs aktivitātes ietvaros tika izstrādāti divi dokumenti – Normatīvais regulējums un Finansēšanas modeļi. Dokumentus izstrādāja Latvijas Vides investīciju fonds kopā ar pārējiem projekta partneriem.
Citu valstu labās prakses piemērojamas arī Latvijas ēku siltināšanas un atjaunošanas procesā
26.04.2016
Aizvadīts projekta “BUILD UP Skills FORCE” ietvaros rīkotais divu dienu apmācību seminārs par veidiem, kā sasniegt izvirzītos mērķus, realizējot ēku atjaunošanu vai gandrīz nulles enerģijas patēriņa ēku būvniecību. Apmācības vadīja eksperts no Nīderlandes Gerard Bruijnse, kurš piedalījies Nīderlandes gandrīz nulles enerģijas patēriņa ēku atbalsta programmas izstrādē un izstrādājis renovācijas koncepciju, kas dažu dienu laikā ļauj dzīvojamo ēku renovēt līdz nulles enerģija ēkas līmenim. Ar šo konceptu tika iepazīstināti projekta būvniecības eksperti, profesionālās un augstākās izglītības iestāžu pārstāvji, energoauditori, būvkompāniju un pašvaldību pārstāvji, kā arī “Valsts nekustamo īpašumu”, “Attīstības finanšu institūcijas Altum” un “Rīgas enerģētikas aģentūras” pārstāvji.

Visas ziņas

PLĀNOTIE PASĀKUMI

Projekta noslēguma konference

27.04.2016.
Projektam tuvojoties noslēgumam, aicinām piedalīties nacionāla līmeņa konferencē par kvalificēta darbaspēka nozīmi energoefektīvā būvniecībā 27. aprīlī plkst. 10:30 Rīgā, Rātsnamā, kurā būs iespēja iepazīties ar energoefektīvas būvniecības un profesionālās izglītības nozaru aktualitātēm Latvijā. Plašāka informācija un reģistrācija šeit.

Pasniedzēju apmācības starptautiska eksperta vadībā

20.-21.04.2016.
20. un 21. aprīlī plānotas pasniedzēju apmācības starptautiska eksperta vadībā par būvniecībā strādājošo apmācību metodēm, efektīvu atjaunojamo energoresursu izmantošanu ēku apkures nodrošināšanai, kā arī inovācijām un nākotnes perspektīvu ēku atjaunošanā, daloties ar Nīderlandes pieredzi.

Projekta partneru un uzraudzības komitejas sēde

21.03.2016.
21. martā Rīgas domē noritēs projekta “BUILD UP Skills FORCE” partneru un uzraudzības komitejas sēde, lai pārrunātu aizvadītās energoefektīvas būvniecības apmācības, kā arī plānotu projekta noslēguma aktivitātes.

Otrais apmācību kurss energoefektīvā būvniecībā un ēku atjaunošanā

09.03.-24.03.2016.
No 9. marta tiks rīkots otrais 10 dienu bezmaksas apmācību kurss būvniecībā strādājošajiem. Apmācības sniegs zināšanas un prasmes par gandrīz nulles enerģijas ēku būvniecību, atjaunojamo energoresursu efektīvu izmantošanu un ēku renovāciju, kas sekmēs būvdarbu kvalitāti un ilgmūžību. Plašāka informācija šeit.

Apmācību kurss energoefektīvā būvniecībā un ēku atjaunošanā

10.02.-04.03.2016.
No 10. februāra projekta “BUILD UP Skills FORCE” ietvaros tiks rīkots 10 dienu ilgs bezmaksas apmācību kurss būvniecībā strādājošajiem. Apmācības sniegs zināšanas un prasmes par gandrīz nulles enerģijas ēku būvniecību, atjaunojamo energoresursu efektīvu izmantošanu un ēku renovāciju, kas sekmēs būvdarbu kvalitāti un ilgmūžību. Plašāka informācija šeit.

Kārtējā projekta partneru sanāksme 

17.11.2015.
17. novembrī Rīgas plānošanas reģiona telpās noritēs "Saprātīga enerģija Eiropai" programmas projekta „BUILD UP Skills FORCE” partneru un komunikācijas speciālistu sanāksme, lai runātu par mācību programmu izstrādes progresu un apmācību organizēšanu.

Projekta partneru sanāksme
24.04.2015.
24. aprīlī Rīgas plānošanas reģiona telpās noritēs "Saprātīga enerģija Eiropai" programmas projekta „BUILD UP Skills FORCE” partneru un komunikācijas speciālistu sanāksme, kuras ietvaros tiks pārrunāts projekta ieviešanas progress, realizētās aktivitātes un projekta starpatskaišu sagatavošana.

Partneru un komunikāciju speciālistu sanāksme
10.04.2014.
Š.g. 15.aprīlī Rīgas plānošanas reģiona telpās noritēs Intelligent Energy Europe programmas projekta „Tālākizglītības programmas energoefektīvai būvniecībai Latvijā / BUILD UP Skills FORCE” partneru un komunikācijas speciālistu sanāksme, kuras ietvaros tiks diskutēts par profesionālās pilnveides izglītības programmu konceptuālo saturu.

Projekta pirmā atklāšanas sanāksme
11.11.2013.
Projekta ietvaros 2013.gada 12. novembrī plkst. 14:30 – 17:00 Rīgas domes 511. telpā norisināsies Projekta „BUILD UP Skills FORCE” atklāšanas sanāksme. Sanāksmes mērķauditorija ir projektā iesaistītie partneri un tās mērķis ir vienoties par projekta uzdevumiem un rezultātiem, darba un finanšu plānu, kā arī partnerības līgumiem.

 

 

 
Citi avoti
Foto galerija
© Rīgas plānošanas reģions, 2014